Kamuda satılık 3+1 ve 4+1 VİP konutlar! KDV'den istisnalı lojman kredisi olanağıyla

Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı şehir merkezinde VİP konut satışı yapacağını ilan etti. Belediyeden satılık konutlar için fiyatlar ise 1 milyon 400 bin TL'den başlıyor.

Emlak Haberleri 11.04.2022 - 14:58 11.04.2022 - 14:58 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Afyonkarahisar kent merkezinde ev arayanlar için belediyeye ait dairelerin satışının yapılacağı açıklandı. Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı satışlar için duyuru yayımlayacak kaç dairenin satılacağını, ödemelerin nasıl yapılacağını, başvuruların nasıl alınacağını tek tek açıkladı. Kurum duyurusunda ayrıca konutların fiyat listelerini ilan etti ödeme bilgilerini açıkladı. 

BELEDİYEDEN SATILIK DAİRELER LİSTE LİSTE FİYAT TABLOSU

Afyonkarahisar Belediye tarafından hazırlanan satış kılavuzunda; söz konusu dairelerin tamamının şehir merkezinde Ali Çetinkaya Mahallesi, 797 ada, 112 parselde, AFDORA Sitesinde, B blokta bulunduğunu duyurdu. Satışı yapılacak olan konut sayısını 7 olarak ilan eden belediye başkanlığı vatandaşlar için muhammen bedelleri ve geçici ihale teminatlarını da açıkladı.

Satışların; Devlet İhale Kanununun 45. maddesi gereğince, açık teklif (açık arttırma) usulü ile yapılacağını ilan eden Afyonkarahisar Belediyesi ihale tarihini ise 27 Nisan olarak duyurdu. Tabloları inceleyecek olan vatandaşlar başvuruda bulunmaları halinde ilan edilen tarihte saat 14.00'ten itibaren Karaman İş Merkezinde bulunan Belediye Hizmet Binası Encümen Salonunda açık artırmaya katılıp teklif sunacaklar. Belediye başkanlığı her konut için ayrı ayrı ihale düzenleneceğini bildirirken vatandaşlar başvuru yaptıkları konut için ilan edilen saatte açık artırmaya katılacaklar. 

Fiyat Tabloları

7 adet daire için fiyat tablosu yayımlayan belediye başkanlığı tablolarda ayrıca konutların özelliklerini de ilan etti. İşte ev alma planı olanlar için o listeler. 

afyonkarahisar konut satışı (2)afyonkarahisar konut satışı (1)

BAŞVURU EVRAKLARI

İhaleye katılmak için önceklikle Karaman İş Merkezinde bulunan Belediye Hizmet Binası, Emlak ve İstimlak Müdürlüğüne gidilerek ihale şartnamesi incelencek. Daha sonra satış kılavuzunda tüzel başvuru işlemleri için ayrı gerçek kişi başvuru işlemleri için ayrı ayrı bildirilen evraklar toplanacak. Vatandaşlar konut satışları için ister bir daire isterlerse de birden fazla daire için başvuru yapabilirler. Birden fazla daire için başvuru yapılacaksa vatandaşlar her bir başvuruyu ayrı ayrı yapacaklar. 

Başvuru işlemleri için tablolarda yer alan ücreti ödeyenler daha sonra; Satışa çıkan gayrimenkulün yerini bildiğine ve gördüğüne dair dilekçe, İl Nüfus Müdürlüğünden veya e-devlet üzerinden alınan ikametgah belgesi, imza sirküleri, nüfus cüzdanı örneği, varsa vekaletname ile başvurular tamamlanacak. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@