Kamuda Tasarruf Tedbirleri Kapsamında 50 Bin Kamu Lojmanı Satışı Yapılacak!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan kamuda tasarruf dönemi kapsamında fazla olan kamu lojmanları satılarak elden çıkarılacak.

EMLAK HABERLERİ 28.08.2018 - 18:00 15.07.2021 - 00:20 Emlak 365

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan kamuda tasarruf dönemi kapsamında fazla olan kamu lojmanları satılarak elden çıkarılacak.

50 bin kamu lojmanı satışı yapılacak. Bunlardan ilk olarak 5 bin tanesi satışa sunulacak. Ardından kalan kamu lojmanları ile ait olduğu bakanlıklar ile beraber Çevre ve Şehircilik Bakanlığı envanter çalışması sürecini sonlandıracak. Envanteri çıkarılan kamu lojmanları için öncelik içerisinde oturulan kamu personeline verilecek. Kamu çalışanları satın almazsa lojman başkalarına satılacak. 48 ay vadeli kamu lojmanı satışı yapılacak. Peşin ödeme yapan kişilere belirlenen oranda indirim uygulanacak. Kamu Lojmanları Satışı Ne Zaman Yapılacak?Kamu lojmanı satın almak isteyen pek çok kişi "lojman satışları ne zaman başlayacak 2018?" sorusunun yanıtını arıyor. Başkan Erdoğan tarafından açıklanan 100 Günlük Eylem Planı içerisinde kamuoyuna duyurulan lojman satışı için gereken yasal düzenlemeler ivedilikle yapıldı. İlk etapta Kasım ayı sonuna kadar çok acil olarak 5 bin adet kamu lojmanı satışı yapılacak. Bu lojmanlar için envanter çalışması tamamlandıktan sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından ilan edilecek. Kamu Lojmanı Satışı İle 500 Milyon Lira Gelir Devletin Kasasına Girecek! Yapılacak olan 5 bin kamu lojmanı satışı ile devletin kasasına 500 milyona yakın büyük bir kaynak girişi yaşanacak. Kamu lojmanı satışı konusunda öncelik lojmanda oturan memura verilecek. Yapılan tebligatın ardından kamu lojmanında oturan kişiler konutu satın almayacağını bildirmesi durumunda söz konusu lojman başkalarına satılabilecek. Lojman satışı kapsamında en yüksek fiyat teklifi veren kişi lojmanı satın alma hakkını elde edecek. Kamu lojmanları ihalesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından tarih belli olur olmaz ilan edilecek ve basın yayın organları üzerinden vatandaşa duyurulacak. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@