Kamudan Toplu Satış İlanı! Konut, İmarlı Arsa, Arazi Satışı Yapılacak

Çorum İl Milli Emlak Müdürlüğü bir duyuru ile kendisine ait olan arsa, arazi ve konutları ihale ile satacağını duyurdu. Fiyat listesi ve ihale başvuru süreci detayları.

Emlak Haberleri 18.01.2022 - 08:49 18.01.2022 - 08:55 Mustafa Karagöz

Kamudan satılık gayrimenkul listesine son eklenen duyurular Çorum İl Milli Emlak Müdürlüğü'nden gelen ilan oldu. Kurum kendisine ait olan 3 farklı gayrimenkul için ihale düzenleyeceğini ilan etti. Kendisine ait olan 3 adet lojmanı satacağını bildiren Çorum İl Milli Emlak Müdürlüğü bunun yanında konut imarlı arsa ve arazi satışı yapacağını bildirdi. 

430 BİN TL'DEN KONUT SATIŞI

İlan edilen ihale duyurusunda Çorum İl Milli Emlak Müdürlüğü Gülabibey Mahallesinde yer alan ve 95 m2 büyüklükte olan 3 adet dairenin satışını yapacağını duyurdu. Dairelerden birinci kattan olanları 430 bin TL ve 450 bin TL'ye satılacak. 3. katta olan daire için ise de 450 bin TL fiyat belirlenmiş durumda. Konut satışları için ihale işlemleri 31 Ocak tarihinde düzenlenecek. Bu tarihe kadar ihale başvurularının tamamlanmış olması gerek. 

konut çprum

KAMUDAN SATILIK ARSA VE ARAZİLER

Listede yer alan ikinci satış ilanı ise arsa ve araziler için olacak. Kurum kendisine ait olan bazı konut imarlı arsa bazı imarsız arsaların satılacağını bildirdi. Liste göre 11 adet gayrimenkul satışı yapacak olan kurum 1 adet arsanın enerji üretim alanı imarlı olduğunu, 1 adet arsanın da konut imarlı olduğunu duyurdu. Geri kalan 9 gayrimenkul ise imarsız gayrimenkul konumunda bulunuyor. Arsa ve araziler için belirlenen fiyatlar 3.000 TL'den başlarken en pahalı arazi 78.750 TL'ye satılıyor.

imarsız imarlı arsa çorum

Konut satışı ile imarlı imarsız ihale işlemlerinin hangi usul ile yapılacağına ilişkin Çorum İl Müdürlüğü "Yukarıda 1 ve 2 nolu tablolarda belirtilen taşınmazların satışı 2886 Sayılı Yasanın 45.maddesi uyarınca Açık Teklif Usulü ile karşılarında gösterilen tarih ve saatte  ayrı ayrı sırasıyla ihalesi yapılacaktır." açıklamasında bulundu. İhale işlemleri Karakeçili Mah. Gazi Cad. Valilik Ek 1 Nolu Hizmet Binası 1. Katta bulunan Milli Emlak Müdürü odasında yapılacak. İhaleye katılacak olanlar 31 Ocak tarihinden önce kuruma başvurularını yapacaklar. Başvurularını evrak teslimi ve tablolarda yer alan geçici teminat bedelini ödeyerek yapacaklar. 

TAKSİTLİ ÖDEME FIRSATI

Konut satışları için Çorum İl Millİ Emlak Müdürlüğü taksit olanağı da sundu. Kurum peşin ödeme seçeneğinin yanında en az yüzde 25'inin peşin ödenmesi ve geri kalan tutarın 24 ay vade ile tamamlanabileceğini de ilan etti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@