Kanada Binlerce İşçi Arıyor! Başvurunuz Onaylanırsa Yıllık 490 Bin TL, Aylık 42 Bin TL Maaş İşte Aranan O Meslekler

Kanada çok sayıda meslek grubundan işçi açığı olan ülkelerin başında geliyor. İş başvurusunda bulunanların başvuruları onaylanırsa yıllık en az 70.000 Kanada Doları yani 490.000 TL maaş alacaklar.

Emlak İş İlanları 27.10.2021 - 17:57 27.10.2021 - 17:57 Mustafa KARAGÖZ

Kanada refah durumu itibariyle en fazla çalışılmak istenilen ülkelerin başında geliyor. Türkiye'de de çok sayıda vatandaş Kanada'da iş imkanlarını araştırıyor. Emlak365.com olarak başta emlak alanı olmak üzere ülkede personel alımı yapılacak diğer sektörleri araçtırdık. İşte 2021 yılı Kanada iş ilanları. 

KANADA'DA BİNLERCE KİŞİLİK İŞGÜCÜ AÇIĞI VAR

Kanada'da yapılan son araştırmalarda en az 700 bin kişilik bir işçi açığı var. Farklı meslekler için hazırlanan raporda ilk sırada dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi tır şoförü geliyor. Lojistik ve benzeri gruplar ile daha genel iş fırsatlarının yer aldığı sektörlerde de binlerce kişilik ilan bulunuyor. 

HANGİ MESLEKLERDE İŞÇİ ARANIYOR?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi ülkede son krizlerle birlikte lojistik alanı ile ilgili çok sayıda işçi ihtiyacı var. 

Genel olarak lojistik alanında; Nakliye kamyonu sürücüleri, tır şoförleri.

Hizmet sektörü iş gereksinimi; Perakende satış görevlileri, İdari asistanlar, Yemek tezgâhı görevlileri, mutfak yardımcıları, idari görevliler,  Perakende ve toptan ticaret yöneticileri, kapıcılar, bakıcılar ve bina denetçileri, yemek tezgâhı görevlileri, mutfak yardımcıları ve ilgili destek meslekler, aşçılar, kasiyer.

Sağlık alanında ülkenin ihtiyaç duyduğu meslek grupları; Hemşireler ve kayıtlı psikiyatri hemşireleri, hemşire yardımcıları, hasta hizmetleri görevlileri.

Eğitim alanı iş ilanları; İlkokul ve anaokulu öğretmenleri, servis görevlileri. erken çocukluk eğitimcileri ve asistanları

Otomotiv sektörü iş ilanları;  Otomotiv servis teknisyenleri, kamyon ve otobüs tamircileri ve mekanik tamircileri, malzeme işleyicileri

Diğer meslekler; Marangoz, Genel ofis destek çalışanları, perakende satış görevlileri inşaat esnafı yardımcıları ve işçileri.

AYLIK 7.000 KANADA DOLARI İLE KANADA İŞ İLANLARI

Kanada'da çalışanların maaşları meslek grupları firmalar çalışılan şehir gibi etmenlere göre değişir. 

Ancak ortalama olarak bir inşaat işçisi yıllık 70 bin Kanada Doları ile 75 bin Kanada Doları maaş alır. 

Tır şoförleri yıllık 85.000 Dolar ile 100.000 Dolar arasında maaş alırlar. Doktor, hemşire gibi vasıflı kadrolarda kazanç tutarı çok yükselir. 

KANADA İŞ İLANLARINA NEREDEN ULAŞILIR?

Kanada'da yer alan firmalar uluslararası iş ilanları yayınlayan bazı web sitesinde duyurular yayımlarlar. Indeed Canada, Glassdoor, Monster Canada, CareerBuilder Canada, Jobbank gibi dünyaca ünlü iş ilanları sitelerinden güncel duyurular incelenebilir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@