Kanada Kışı Yurdu Sardı! 49 İl İçin Meteoroloji Alarm Verdi: Yoğun Kar Yağışı, Zirai Don, Çığ Uyarısı Yapılan İller

Meteoroloji Genel Müdürlüğü beklenen haftalık hava durumu raporu yayımlandı. Pazartesi kar yağışı var mı, hava durumu nasıl olacak, Meteoroloji'den yoğun kar yağışı uyarısı yapılan iller hangileri?

Gündem 23.01.2022 - 11:45 23.01.2022 - 11:48 Gülcan Özer

Türkiye'nin pek çok bölgesi yoğun kar yağışı etkisi altında kalırken Meteoroloji Genel Müdürlüğü MGM yeni hava durumu tahmin raporunu yayımladı. Yayımlanan rapor kapsamında pek çok ilde yoğun kar yağışı uyarısı yapılırken çığ uyarısı ve zirai don uyarısı yapılan illerde belli oldu. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan haftalık hava durumu tahmin raporu yayımlandı. Pek,i İstanbul'da kar yağışı sürecek mi, Pazartesi günü Ankara'da kar yağacak mı, kar yağışı olan iller hangileri, havalar ısınacak mı, soğuk havalar kaç gün sürecek? 

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HAFTALIK HAVA DURUMU TAHMİN RAPORU: PAZARTESİ GÜNÜ KAR YAĞACAK MI, KAR YAĞIŞI SÜRECEK Mİ?

Yurt genelinde yoğun yağışlı bir döneme girilirken yağışların büyük bir bölümü hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin de altına düşmesi ile kar olarak görülecek. Ege ve Akdeniz kıyılarında yağışlar yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve Kar şeklinde görülecek.

mgm hava durumu

 Marmara'nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Batı Karadeniz ile Samsun, Çorum ve Amasya çevrelerinde kuvvetli ve yoğun kar uyarısı yapıldı. 

ÇIĞ UYARISI YAPILAN İLLER HANGİLERİ?

Yoğun kar yağışının etkili olduğu yüksek ve dik yamaçlı bölgelerde ise çığ uyarısı yapıldı. Çığ uyarısı yapılan bölgeler Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun dik yamaçları olarak ilan edildi. 

BUZLANMA VE DON UYARISI YAPILAN İLLER HANGİLERİ?

İç ve Doğu kesimler ile yurdun Kuzey bölgesinde ise buzlanma ve don uyarısı yapıldı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@