Kanal İstanbul Çevresinde İBB Çalışması Olacak Mı? Ekrem İmamoğlu Yanıtladı

Ekrem İmamoğlu katıldığı bir etkilik kapsamında Kanal İstanbul Projesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Kanal İstanbul için Beton Kanal ifadesini kullanan İmamoğlu, projenin etrafında yer alan alanlarda İBB'nin çalışması olup olmayacağını açıkladı.

Kanal İstanbul Çevresinde İBB Çalışması Olacak Mı? Ekrem İmamoğlu Yanıtladı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Arnavutköy'de bazı ziyaretler gerçekleştirdi. Burada esnafla ve bölge halkı ile biraraya gelen Ekrem İmamoğlu kendisine eşlik eden basın mensuplarının sorularına da yanıt verdi.

EKREM İMAMOĞLU'NDAN KANAL İSTANBUL AÇIKLAMASI

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ziyareti kapsamında çok sayıda konu başlığı hakkında konuştu. Bu çerçevede bölgeye yapılacak yeni projeler hakkında bilgi veren İmamoğlu, yine bölgede yer alan büyük projelere değindi. Bir basın mensubunun sorusuna da yanıt veren İmamoğlu, belediyenin Kanal İstanbul Bölgesine olacak çalışmalarına ilişkin konuştu.

Basın mensubu sorusunda, Arnavutköy'ün önemli bir konumda olduğunu, daha önce havaalanı şimdi de Kanal İstanbul Projesinin yapılacağını hatırlattı. Bu bölgede genel olarak tarım arazisi, hazine arazisi ve bunun dışında da askeri alanlar var diyen gazeteci sanayinin de buraya getirileceğinin konuşulduğunu söyledi. Bu iddialar karşısında ise basın mensubu "Eğitim ve hizmetler noktasında İBB olarak bir çalışma olacak mı?” sorusunu sordu.

Ekrem İmamoğlu bu soruyu yanıtlarken konuya daha geniş bir çerçeveden baktıklarını söyledi. Bu projenin İstanbul için bir tehdit olduğunu öne süren İmamoğlu ülkenin ekonomik zorluk içinde olduğunu söyledi.

İmamoğlu konuya dair konuşmasına "Şuradaki çocuklar ne sordu bize? ‘Başkanım, tabletimiz yok. Başkanım, kırtasiyemiz yok.' Belki bazılarının üstünde giysisi yok. Şimdi böyle bir sorunu yaşadığımız ortamda, bunlar, bu şehir adına konuşulacak işler değil. Bunları konuşmak, büyük bir ihanet, zül, günah, yazık. O bakımdan, biz olaya böyle bakıyoruz. Kaldı ki; bu beton sathın, o Beton Kanal'ın çevresine kurulacak olan alanların kime ait olduğunu da kimse bilmiyor bu arada." açıklamasında bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu konuşmasını ise Kanal İstanbul Projesinin geniş bir mesele olduğunu söyledi.