Kanal İstanbul Güzergahı Üzerinde Arsa Aldığı İddia Edilen Süheyl Batum Açıklama Yaptı!

Eski CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Süheyl Batum hakkında çıkan Kanal İstanbul güzergahı üzerinde arsa topladığı iddiaları hakkında açıklamada bulundu.

GÜNDEM 12.02.2020 - 10:55 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Eski CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Süheyl Batum hakkında çıkan Kanal İstanbul güzergahı üzerinde arsa topladığı iddiaları hakkında açıklamada bulundu. Proje güzergahı üzerinde arsası olduğunu kabul eden Batum iddialara yanıt verdi. Detaylar haberimizde...

Kanal İstanbul projesi hakkında ortaya atılan iddialar gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Bir gazete tarafından yapılan haberde Eski CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Süheyl Batum'un Kanal İstanbul güzergahı üzerinde arazi topladığı haberi büyük tepki toplamıştı. Konu hakkında sessizliğini bozan Batum iddiaları yanıtladı. SÜHEYL BATUM KANAL İSTANBUL İDDİALARINA YANIT VERDİ! “1) Orada kaydı verilen (ve verilmeyen) arsaların tamamı, babam adına kayıtlı ve onun vefatı ile bana ve kardeşime geçmiş arsalardır. Babam, Arnavutköy ilçesine bağlı Haraççı mahallesindendir (eski köyü). Dolayısıyla araziler ya aileden kalma ya da 90’lı yıllardan alınmış tarım arazileridir. Yani ben ve kız kardeşim, birileri gibi, arsa spekülasyonu yapmayız. Burada Kanal İstanbul’u yapacağız deyip, sonra o bölgedeki tarım arazilerini ‘yabancılar almasın diye alıyoruz’ diyen ‘milliyetçilerden(?)’ de değiliz.2) Daha da önemlisi, babam o araziler de 30 yıldan beri tarım ve hayvancılık da yapardı. Onun vefatından sonra, ben de halen ‘tarım yapıyorum’. Arpa, buğday, ay çiçeği ektiriyorum. Bu husus, çok kolaylıkla soruşturulabilir. Yani yine söylüyorum. Birileri gibi, ‘Kanal İstanbul diye bir ucube yapalım, onun için buradaki tarım arazilerini imara açacağız’ deyip, sonra da nokta atışı ile tam o arsalardan kapatan fırsatçılardan değiliz.3) Son olarak, babası ve ataları ile ve onların bıraktığı ‘miras ile’ gurur duyan ama bunu, güzel ülkemizin aleyhine olacak bir ‘ranta’ çevirmek istemeyen her onurlu Türk vatandaşı gibi, eşim, çocuklarım dahil herkes, ‘bu felaket proje’ toprağımızı, güzel ülkemizi mahvetmesin diye, karşı imza verdi. E – Devlet kayıtlarından isteyenler görebilir. Yani biz birileri gibi, karar verip, sonra gizli gizli o karara konu olan bölgede arazi satın alanlardan, sonra da ‘bunu örtmeye çalışanlardan’ değiliz. Hiç de olmadık.”

Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@