Kanal İstanbul Hatıra Parası Satışa Çıktı! Gümüş Para Kaç Lira, Nereden, Nasıl Alınır?

Türk Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olan Kanal İstanbul projesi için hazırlanan özel hatıra paraları satışa sunuldu. Hazine ve Maliye Bakanlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından basılan Kanal İstanbul gümüş hatıra parası online olarak internetten satışa sunuldu. Kanal İstanbul hatıra parası ne kadar, kaç TL?

Emlak Haberleri 01.07.2021 - 17:01 01.07.2021 - 17:01 Emlak 365

Hazine ve Maliye Bakanlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından Kanal İstanbul projesi için özel olarak hazırlanan hatıra parası internet üzerinden online olarak satışa sunuldu. Kanal İstanbul Hatıra Parası kısa sürede büyük ilgi gördü. 

Sınırlı sayıda basılan hatıra parası için  Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü merak edilen soruları yanıtladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından en büyük hayalim denilerek 28 Haziran 2021 Cumartesi günü temel atma töreni gerçekleştirilen Kanal İstanbul projesi tarihi bir öneme sahip bulunuyor. 

KANAL İSTANBUL PARASI NEREDEN, NASIL SATIN ALINIR?

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada "Yüzyılın en büyük projelerinden olan, egemenliğimizin nişanelerinden biri olarak adlandırdığımız Kanal İstanbul'da Ya Allah, Bismillah diyerek ilk adımı attık. Darphanemiz tarafından basılan Kanal İstanbul özel paramızla tarihe bir not daha düşüyoruz" denilerek Kanal İstanbul projesi hatıra parası satışa sunuldu. 

Darphane Gov Tr resmi internet sitesi üzerinden hatıra paralarımız bölümü üzerinden Kanal İstanbul hatıra parası isteyen kişiler tarafından satın alınabilecek. 

KANAL İSTANBUL HATIRA PARASI KAÇ LİRA?

Muhalefetin büyük bir şiddetle karşı çıkması ve tüm engelleme çabalarına rağmen Kanal İstanbul temel atma töreni kapsamında Sazlıdere Köprüsü temeli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 28 Haziran 2021 Cumartesi günü düzenlenen görkemli bir törenle atılmıştı. Kanal İstanbul'a ilk kazma olarak tanımlanan törenin ardından dev projeye özel olarak basılan hatıra paraları satışa çıkarıldı. 

Kanal İstanbul projesine özel olarak hazırlanan hatıra parası Hazine ve Maliye Bakanlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından satışa sunuldu. Gümüş para olarak basılan hatıra parasının satış fiyatı ise 300 lira olarak ilan edilirken kutulu olarak satılan hatıra parasından almak isteyen kişilerin ise 350 lira ödeyecekleri belirtildi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@