Kanal İstanbul İçin Erdoğan'dan AK Partili Vekillere Yeni Talimat!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kanal İstanbul projesi hakkında MYK toplantısında AK Partili vekillere yeni talimatlar verdi!

Emlak Haberleri 17.07.2021 - 08:15 17.07.2021 - 08:20 Gülcan Özer

Geride bıraktığımız Çarşamba günü yapılan AK Parti MYK toplantısı kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Partili milletvekillerine yeni Kanal İstanbul talimatı verildiği iddia edildi. Muhalefetin yoğun bir şekilde proje aleyhinde çalışmaya başlaması ile kamuoyunda destek oranının düştüğü belirtilirken bu nedenle tanıtıma önem verilmesi istendi. 

Haziran ayında temeli atılan Sazlıdere Köprüsü ile Kanal İstanbul'a ilk kazma atılırken Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Partili milletvekillerine Kanal İstanbul'un çevreci bir proje olduğunu herkese anlatmaları talimatını verdi. Kanal İstanbul projesi için yapılacak olan ekolojik köprü yaban hayatını korumak ve yaban hayvanlarından kaynaklı trafik kazalarının önüne geçmek için kullanılacak. 

EKOLOJİK KÖPRÜSÜ BİLE OLACAK! 

Kanal İstanbul projesinde ekolojik köprüye bile yer verileceği belirtilen toplantıda, bu köprü sayesinde yaban hayatını korumak ve yaban hayvanlarından kaynaklı trafik kazalarının önüne geçmek için adım atılmış olacak. MYK toplantısında AK Parti'nin çevreye olan duyarlılığı da masaya yatırılırken bu yönde hayata geçirilen projelere yer verildi. 

Konu hakkınad milletvekillerine özel bir sunum gerçekleştiren Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı'ndan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler verdi. 

kanal istanbul projesi

ÇEVREYE EN DUYARLI PARTİ AK PARTİ OLDU! 

Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı'ndan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan milletvekillerine özel olarak yapmış olduğu sunumda gerçekleştirdikleri anket sonuçlarını da da açıkladı. 5 bin kişinin katılımı ile yapılan son anket çalışmasında katılımcıları "sizce çevreye en duyarlı parti hangisi?" sorusu yöneltilirken ankete katılanların yüzde 38'i bu soruya AK Parti olarak yanıt verdi. CHP diyenlerin oranı yüzde 20 olarak gerçekleşti. 

Yapılan sunumda paralı poşet uygulamasının başarısı da gündeme geldi. İlk uygulamaya alındığı dönemde büyük tepki çeken market poşetlerinin 25 kuruşa satılması ile beraber plastik poşet kullanımının yüzde 90 oranında azaldığı belirlendi. 

AK Parti tarafından yapılan otoyol projeleri de toplantıda konuşulan konular arasında yer alırken bu projeler sayesinde sadece ulaşımın kolaylaşmadığı, sürücülere tanınan kolaylık ve konforun yanı sıra aynı zamanda 90 milyon ton karbon salınımının da projeler nedeni ile engellendiği dile getirildi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@