Kanal İstanbul İhalesi 2019 Yılı Bitmeden Yapılabilir Mi?

Tüm Türkiye'nin yakından takip ettiği Kanal İstanbul projesi için ihale tarihi halen açıklanmadı. İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu temel atmama töreni düzenleyeceğini dile getirirken Kanal İstanbul'un akıbeti merak konusu oldu.

EMLAK HABERLERİ 24.10.2019 - 23:00 15.07.2021 - 00:13 SERHATMEDYA

Tüm Türkiye'nin yakından takip ettiği Kanal İstanbul projesi için ihale tarihi halen açıklanmadı. İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu temel atmama töreni düzenleyeceğini dile getirirken Kanal İstanbul'un akıbeti merak konusu oldu.

Özellikle de o bölgede taşınmazı olan kişiler tarafından yakından takip edilen Kanal İstanbul aynı zamanda Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olması nedeni ile de büyük ilgi görüyor .Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın en büyük hayalim dediği projede ihale tarihi ne yazık ki halen açıklanmadı. Kanal İstanbul Projesine İlk Kazma Ne Zaman Vurulacak?Daha önce Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından 2018 yılının Kasım ayında ilk kazmanın vurulacağı açıklanan projede ne yazık ki henüz netleşen bir tarih bilgisi bulunmuyor. Ancak ihale hazırlıklarının uzun süreceği beklentisi ile 2019 yılında ihalenin yapılmasının artık zor olduğu belirtiliyor. Yani Kanal İstanbul ihale tarihi 2020 yılına sarkacak gibi görünüyor. Ekrem İmamoğlu "Gereksiz Projeler Harcayacak Paramız ve Zamanımız Yok!" En başından beri Kanal İstanbul projesine karşı çıktığını söyleyen Ekrem İmamoğlu bazı projeleri anlamsız ve zamansız olarak niteleyerek gereksiz bulduğunu bir kere daha açıkladı. İmamoğlu yapmış olduğu açıklamasında “İstanbul’un muhtelif noktalarında 100’e yakın durmuş, ihalesi yapılmış ama hiç başlanmamış projeleri teslim aldık. Bunların hepsine bir çözüm buluruz.Bu projeleri harekete geçirmek, hızlandırmak ve bu konuda yeni finansal düzenlemelerle bu projeleri bitirmek durumundayız. Ne yazık ki bir kısmı gereksiz ve anlamsız, bir kısmı da zamansız yapılan projeler. Böyle de bir sıkıntı var. Bu ülkenin parası kolay kazanılmıyor.Hiçbir iş insanı, 2 bin 300 metrede 7 kat kapalı otopark yapmaz. Ben, 1,5 milyar liralık bir projenin, yapılmama kararını veren teknik adamlarıma teşekkür ettim. Evet, yakında açıklayacağız, sizi de davet edeceğiz, belki de ülke literatürüne ilk defa girecek; ilk defa bu şehirde, bu ülkede ‘Temel Atmama Töreni’ yapacağım!" dedi. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@