Kanal İstanbul İnternet Sitesi Açıldı! 50 Soruda Kanal İstanbul Projesi Kitapçığı

Türkiye'de son dönemin bir numaralı tartışma maddesi olan Kanal İstanbul projesi için Cumhurbaşkanlığı tarafından resmi internet sitesi kuruldu.

GÜNDEM 02.02.2020 - 08:16 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Türkiye'de son dönemin bir numaralı tartışma maddesi olan Kanal İstanbul projesi için Cumhurbaşkanlığı tarafından resmi internet sitesi kuruldu. Kanal İstanbul internet sitesi adresi ve merak edilen detaylar haberimizde...

Kanal İstanbul projesi hakkında tartışmalar devam ederken Cumhurbaşkanlığı bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak amacı ile resmi internet sitesi açma kararı aldı. KANAL İSTANBUL RESMİ İNTERNET SİTESİ ADRESİTwitter adresİ üzerinden paylaşım yapan İletişim Başkanı Fahrettin Altun İletişim Başkanlığı tarafından hazırlanan "kanalistanbul.gov.tr" adlı internet sitesinin açıldığını "Boğaz nefes alacak, Türkiye kazanacak. Tecessüs sahiplerini sitemize bekliyoruz. Hayırlı, uğurlu olsun" paylaşımı ile duyurdu. 

NEDEN KANAL İSTANBUL? PROJENİN AMACI VE MERAK EDİLENLER İnternet sitesi üzerinden merak edilen sorulara yanıt verilirken Neden Kanal İstanbu kategorisinde projenin amacı, projenin lokasyonu, proje ile entegre yapılar, dünyadan kanal örnekleri, İstanbul Boğazı'ndaki kazalar, Kanal İstanbul ve Montro sözleşmesi yer aldı. 

KANAL İSTANBUL GÜZERGAHI Sitede en çok merak edilen sorulara yanıt verilirken projenin güzergah bilgisinde ise 5 alterntatif koridor üzerinde çalışıldığı belirtilerek "Alternatif güzergâhların çevresel etkileri ve yerüstü su ve toprak kaynaklarına, yeraltı su kaynaklarına, ulaştırma ağlarına, kültür ve tabiat varlıklarına etkileri incelenmiştir. Ayrıca, inşaat maliyeti ve süreleri kıyaslanmıştır.Kanal İstanbul’dan dünya denizlerinde dolaşan en büyük tankerlerin geçişine imkân sağlayacak bir tip enkesit kullanılarak, koridorlar mukayese edilmiş ve Küçükçekmece Gölü - Sazlıdere Barajı - Terkos doğusunu takip eden güzergâh en uygun koridor olarak belirlenmiştir" ifadelerine yer verildi. Yine aynı site üzerinden isteyen kişiler 50 soru - cevap Kanal İstanbul kitapçığı indirebilecek. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@