Kanal İstanbul Projesi Hakkında Çin Yeni Açıklama Yaptı!

Çin Halk Cumhuriyeti'nin İstanbul Ticaret Ataşesi Huang Songfeng, Türkiye'nin mega projesi Kanal İstanbul hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde!

Emlak Haberleri 05.11.2019 - 18:00 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Çin Halk Cumhuriyeti'nin İstanbul Ticaret Ataşesi Huang Songfeng, Türkiye'nin mega projesi Kanal İstanbul hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde!

ÇED raporu açıklanan Kanal İstanbul Projesi hakkında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Konu hakkında açıklama yapan Çin Halk Cumhuriyeti'nin İstanbul Ticaret Ataşesi Huang Songfeng proje ile ilgilendiklerini söyledi. Türkler İle Çalışmayı Çok İsteriz! Kanal İstanbul projesi ile ilgilenip ilgilenmedikleri konusunda gelen soru üzerine açıklama yapan Songfeng "Çin'in piyasa ekonomisinin sistemi altındayken şirketler kendisinin çıkarına göre bir şeyler yapıyor veya yapmıyor.Eğer iyi bir ortamda iyi para kazanabileceklerse seve seve yapıyorlar. Bu açıdan benim bir şüphem yok. İş birliği kazan kazan temelinde olmalı ve inanıyorum ki şu an sizin bahsettiğiniz tüm konulara Çinlilerin gösterdiği büyük bir ilgi var.Halen konuşmaya ve görüşmeye devam ediyorlar. İş adamlarının bir kazancı olduğu zaman neden yapmasınlar. Şirketlerimiz başta yol ve köprü projeleri, elektrik santralleri, enerji otoban, tren yolu yapımıyla ilgileniyorlar. Türkiye bizim için bir fırsat.Son günlerde Çinlilerin bir kısmı bana diyor ki 'televizyonda gördüm döviz çok sabit değil güneyde savaş var' ben de diyorum ki siz merak etmeyin biz buradayken bunları çok daha net görüyoruz ama en iyisi televizyonlara gazetelere bakmak yerine siz kendi gözünüzle bakacaksınız" diyerek Türkiye'yi büyü bir fırsat olarak gördüklerini söyledi. Çin Türkiye'nin Kara Gün DostudurTürkiye ile Çin arasındaki ticari ilişkilerinin her zaman iyi olduğunu söyleyen ticari ateşe yabancı yatırımcıların Türkiye'den çıktığı dönemde dahi Çinli iş adamları tarafından Türkiye'ye yatırım yapıldığını söyleyerek Çin'in kara gün dostu olduğunu belirtti. Emlak365.com 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@