Kanal İstanbul Projesi Hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeni Açıklama

Yapılıp yapılmayacağı konusunda tartışmalar bulunan Kanal İstanbul projesi hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni açıklama bulundu.

EMLAK HABERLERİ 20.05.2019 - 14:33 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Yapılıp yapılmayacağı konusunda tartışmalar bulunan Kanal İstanbul projesi hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni açıklama bulundu. Projede son durum ne?

Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olması nedeni ile milyonlarca kişi tarafından yakından takip edilen Kanal İstanbul projesi hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni açıklamalarda bulundu. Kanal İstanbul İptal Mi Edilecek?Sürekli olarak iptal edileceği konuşulan proje hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu açıklamasında "Kanal İstanbul, aynı kararlılıkla devam ediyor. Bazı ülkelerin ve firmaların şu anda ona da talepleri var. Bu taleplerle birlikte Kanal İstanbul'u devreye sokacağız.Onda da geri adım atmak gibi bir şey söz konusu değil. Çünkü Kanal İstanbul'u o kadar önemsiyoruz ki dünyanın en saygın projelerinden biri olarak görüyoruz" diyerek projenin devam edeceğini bir kere daha söyledi. 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Yapılacak Mı?Maliyetleri ile dudak uçuklatan büyük projeler arasında yer alan 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli projesi ve Kanal İstanbul projesi hakkında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan her iki projeyi de yapacaklarını söyledi. "Kanal İstanbul, aynı kararlılıkla devam ediyor.Bazı ülkelerin ve firmaların şu anda ona da talepleri var. Bu taleplerle birlikte Kanal İstanbul'u devreye sokacağız. Onda da geri adım atmak gibi bir şey söz konusu değil. Çünkü Kanal İstanbul'u o kadar önemsiyoruz ki dünyanın en saygın projelerinden biri olarak görüyoruz. Orada da çift şehir planlıyoruz.Çift şehirden kastım, Karadeniz'le Marmara'yı ayıracağı için orada her iki tarafta muhteşem şehirler oluşturacağız. Bunlara sıfırdan başlanacağı için proje de ihtişamıyla bir farklılık ortaya koyacak. Bu farklılığıyla beraber Kanal İstanbul kendinden bahsettirecek.Süveyş Kanalı'nı, Panama Kanalı'nı dünyada herkes bilir. Şimdi İstanbul, İstanbul Boğazı'yla bir de Kanal İstanbul'uyla Çanakkale Boğazı'yla olduğu gibi dünyada farklı bir yere oturmuş olacak. Onunla ilgili bazı görüşmeler şu anda yapılıyor, dünyadan bazı firmaların katılma talepleri var" dedi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@