Kanal İstanbul Projesi ile Bölgenin Nüfusu 25 Milyon Olur Uyarısı

Kanal İstanbul Projesine dair yapılan bir değerlendirme açıklamasında, projenin hayata geçirilmesi durumunda İstanbul'un nüfusunun 25 milyon, bölgenin nüfusunun ise Trakya ile beraber 40 milyon olur uyarısı yapıldı.

EMLAK HABERLERİ 12.12.2019 - 09:22 15.07.2021 - 00:11 SERHATMEDYA

Kanal İstanbul Projesine dair yapılan bir değerlendirme açıklamasında, projenin hayata geçirilmesi durumunda İstanbul'un nüfusunun 25 milyon, bölgenin nüfusunun ise Trakya ile beraber 40 milyon olur uyarısı yapıldı.

Ak Parti Hükümetinin uzun zamandır gündeminde yer alan Kanal İstanbul Projesine dair gelişmeler son günlerde yeninden sıkça konuşulur oldu. İBB Başkanı İmamoğlu, CHP'li Milletvekilleri tarafından sık sık eleştirilen projeye dair yeni bir değerlendirme yapıldı. Sözcü'de yer alan habere göre; Kanal İstanbul için TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Cemal Gökçe dikkat çeken açıklamalarda bulundu.KANAL İSTANBUL İLE İSTANBUL NÜFUSU 25 MİLYON OLURTMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Cemal Gökçe, Kanal İstanbul Projesine ilişkin konuşmasında bu projeden önceki adımları değerlendirdi. 3. Köprü, 3.Havalimanı ve Çanakkale Köprüsü projelerini hatırlatan Cemal Gökçe Kanal İstanbul Projesi'nin yapılması ile bölgenin inşat sektörünün bir arazisi haline getirileceğini öne sürdü. Kanal İstanbul Projesi içerisinde yer alan bölgede, kıyı şeridi ve çevresine yapılacak inşaatlar ile birlikte bölgede yeni bir kent oluşturulacağını ifade eden TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Cemal Gökçe nufüsa ilişkin açıklamalarda bulundu. Bu proje ile İstanbul nüfusunun 25 milyon olacağını söyleyen Cemal Gökçe Trakya ile birlikte bölgenin nüfusunun da 40 milyona ulaşacağını sözlerine ekledi. KANAL İSTANBUL TARIM ALANLARINI PARÇALAYACAKTMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Cemal Gökçe konuşmasının devamında ise proje ile yaşanabilecek diğer sorunlara değindi."Bu proje Trakya havzası ile birlikte İstanbul'un bitmesine neden olacak bir projedir. Melen Barajı'nın gövdesindeki çatlak nedeniyle İstanbul'a su verilememektedir. Proje yüzünden İstanbul'a su veren diğer barajların devre dışı kalmasıyla var olan su kaynaklarının İstanbul'un su ihtiyacını karşılaması mümkün değildir. 45 kilometre uzunluğunda yapılacak olan bu kanal projesi tarım alanlarını parçalayacak, kanal üzerinde 7 ile 9 köprünün yapılması gerekecektir. Kanal ile Boğaz arasındaki bölge bir ada haline dönüşeceği için tüm ulaşım sistemleri değişecek ve yeni sorunlar yaşanacaktır.”Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@