Kanal İstanbul Projesi Muamması Sürüyor!

Türkiye'nin en önemli projesi olarak gösterilen ve "asrın projesi" olarak isimlendirilen Kanal İstanbul projesi için 2019 yılının sonuna doğru hızla ilerlerken ne yazık ki halen beklenen ihale tarihi açıklanmadı.

EMLAK HABERLERİ 23.09.2019 - 18:00 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

Türkiye'nin en önemli projesi olarak gösterilen ve "asrın projesi" olarak isimlendirilen Kanal İstanbul projesi için 2019 yılının sonuna doğru hızla ilerlerken ne yazık ki halen beklenen ihale tarihi açıklanmadı.

Kanal İstanbul projesi hakkında yürütülen çalışmalar devam ederken vatandaş artık bir an önce projenin netleşmesini ve son durumun kamuoyu ile paylaşılmasını istiyor.Projenin son detayları üzerinde çalışmalar sürerken son olarak dolar kurunda yaşanan hızlı artış nedeni ile maliyetin arttığı ve bu nedenle projenin rafa kaldırıldığı iddia edilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Kesinlikle Yapılacak"Kanal İstanbul projesini en büyük hayalim diyerek açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan Mayıs ayında yapmış olduğu açıklamasında projede iptalin söz konusu dahi olamayacağını söyleyerek "Kanal İstanbul, aynı kararlılıkla devam ediyor.Bazı ülkelerin ve firmaların şu anda ona da talepleri var. Bu taleplerle birlikte Kanal İstanbul'u devreye sokacağız. Onda da geri adım atmak gibi bir şey söz konusu değil. Çünkü Kanal İstanbul'u o kadar önemsiyoruz ki dünyanın en saygın projelerinden biri olarak görüyoruz" demişti. Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan Kanal İstanbul Açıklaması Yaparak İhale Yapacağız Demişti! Haziran ayında ise Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan Kanal İstanbul hakkında açıklama yapmış ve "Bu hafta sonunda da Kuzey Marmara Otoyolu'nun TEM kavşağını açacağız. Bu yolun açılması da özellikle bu bölgedeki sanayicilerimiz için önemli olacak. Kanal İstanbul'un yapılması da bölgedeki gelişmeye hız katacak.Bu noktada bölgede oluşacak kapasiteyi de karşılamak için Başakşehir kavşağından Cebeci Mahallesi'nin altından Hasdal kavşağına, oradan da Kuzey Marmara Otoyolu'na bağlayacak bir projeyi de hayata geçireceğiz" diyerek alt yapı çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirmişti. Vatandaş Rezerv Alan İsyanında! Kanal İstanbul Yapılmayacaksa Bölge İmara Açılsın Talebi! Kanal İstanbul güzergahı ve rezerv alanları içerisinde taşınmazı olan kişiler ise ya ihale tarihinin kesin olarak açıklanmasını ya da söz konusu bölgenin imara açılmasını istiyor. Uzun yıllardır bekledikleri çin büyük zarar gördüklerini belirten vatandaşlar Kanal İstanbul ihale tarihi ve projenin son durumu hakkında açıklama yapılmasını talep ediyor. EMLAK365.COM ÖZEL HABERİDİR, AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN HABERİN BİR BÖLÜMÜ YA DA TAMAMI KOPYALANAMAZ / ALINTILANAMAZ...Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@