Kanal İstanbul Projesine Rakip Çıktı "Kanal Ankara Projesi"

Türkiye'nin çılgın projesi Kanal İstanbul projesi için ihale süreci başlatılırken Kanal Ankara projesi için de sona gelindiği müjdesi verildi.

EMLAK HABERLERİ 13.08.2018 - 14:56 15.07.2021 - 00:20 Emlak 365

Türkiye'nin çılgın projesi Kanal İstanbul projesi için ihale süreci başlatılırken Kanal Ankara projesi için de sona gelindiği müjdesi verildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Tuna merak edilen Kanal Ankara projesi hakkındaki son gelişmeleri kamuoyu ile paylaştı. Peki, Kanal Ankara ne zaman başlayacak, projedeki son durum ne?Kanal Ankara Nedir?Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak hizmet verdiği dönemde Melih Gökçek tarafından geliştirilen özel bir projedir. Melih Gökçek'in görevden el çektirilmesinin ardından yeni Ankara Büyükşehir Belediye Bakanı olarak seçilen Mustafa Tuna'nın geliştirmeye devam ettiği proje Ankara'ya denizi getirecek proje olarak lanse ediliyor. Başkan Tuna'nın göreve gelmesinin ardından ilk olarak elzem bir proje olmadığı için ertelenen ardından ihale sürecinin yeniden değerlendirmeye alındığı Kanal Ankara projesinde beklenen müjdeli haber geldi.Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna tarafında yapılan açıklama ile Kanal Ankara projesi için sürecin tamamlanmak üzere olduğu açıklandı. Başkan Tuna "Burayla ilgili proje aşaması tamamlanmak üzere... Onun ardından da, ihale aşamasına geçeceğiz. Ancak bu kez tek bir firmaya ihaleyi vereceğiz. Böylece tek muhatabımız olacak. İşler hızlı yürüyecek" diyerek vatandaşlara müjdeyi verdi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@