Kanal İstanbul Projesiyle ilave nüfus etkisi oluşturacak mı? Çevre Bakanı Kurum Açıkladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum katıldığı tv programında Kanal İstanbul Projesine yöneltilen bazı eleştirilere yanıt verdi. Bakan Kurum, Kanal İstanbul'un ilave nüfus getirmeyeceğini söyledi.

Emlak Haberleri 14.04.2022 - 08:55 14.04.2022 - 08:55 Mustafa Karagöz

Emlak365.com -  Kanal İstanbul Projesine ilişkin muhalefet kanallarından çok sert tepkiler gelmişti. Projeye yöneltilen en önemli tepkilerden birisi de kalablık olan İstanbul'a ilave nüfus getireceği yönünde olmuştu. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum bir televizyon programında Kanal İstanbul Projesi hakkında konuştu. 

MURAT KURUM'DAN KANAL İSTANBUL AÇIKLAMASI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, CNN Türk TV'ye çıktı. Gazeteci Ahmet Hakan'a açıklamalarda bulunan Çevre Bakanı Murat Kurum ayrıca kendisine yöneltilen sorulara yanıt verdi. Konuşmasında bakanlığın devam eden çalışmaları, yaz döneminde başlayacak olan yeni projeler ve hedeflerine ilişkin açıklamlarda bulunan Bakan Kurum, Kanal İstanbul sorusuna da yanıt verdi.

Murat Kurum, Kanal İstanbul Projesiyle kente ilave 500 bin kişinin daha geleceği iddialarının gerçek olmadığını söyledi. Proje ile inşa edilecek konutlarda kimlerin oturacağını açıklayan Murat Kurum "Böyle bir şey olmadığını bilimsel olarak söylüyoruz. Buraya ilave şehir gelmeyecek. 500 bin ilave nüfus gelecek. 500 bin ilave rezerv konut yapıp, Bağcılar'daki Başakşehir'deki insanları güvenli şekilde buraya getireceğiz" açıklamasında bulundu. 

YENİ KONUT  MÜJDESİ

Konuşmasında Türkiye geneli yeni konut projeleri için de açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum açıklamanın kısa süre içerisinde yapılacağını duyurdu. Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklayacağı proje ile tüm Türkiye genelinde alt gelir grubu ve orta gelir grubunda vatandaşlara konut satışları olacağını söyledi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@