Kanal İstanbul Tamamlandığında Süveyş ve Panama Kanalına Rakip Olacak!

Türkiye'nin yakından takip ettiği Kanal İstanbul projesi hakkında açıklamalar gelmeye devam ediyor 24 saatte yaşanan son dakika gelişmeleri dikkat çekiyor.

EMLAK HABERLERİ 06.12.2019 - 19:00 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Türkiye'nin yakından takip ettiği Kanal İstanbul projesi hakkında açıklamalar gelmeye devam ediyor 24 saatte yaşanan son dakika gelişmeleri dikkat çekiyor. Muhalefet partilerinin ve çevrecilerin karşı çıktığı proje tamamlandığında yıllık getirisinin 6 milyar dolar olması bekleniyor.

Çevrecilerin şiddetli karşı çıktığı Kanal İstanbul projesi hakkında son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olması nedeni ile dünya çapında yankı uyandıran projede hükümet destek verirken muhalefet ise şiddetli karşı çıkıyor. Kanal İstanbul Projesi Ekolojiyi BozacakKonu hakkında son açıklama yapan liderler arasına Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da katıldı. Saadet Partisi genel merkezinde konuşma yapan Karamollaoğlu  "Kanal İstanbul projesi... İlim adamları da çok açık ve net bir şekilde bu projenin Trakya'da ciddi manada ekolojiyi bozacağını, yeraltı su dengesini bozacağına, belli bir süre içinde Marmara'nın elden çıkacağını ortaya koyuyor. İstanbul bu kanalla adeta ada haline getiriliyor. Bu bizi endişelendiriyor" diyerek projeye karşı çıktı. Kanal İstanbul'un Maliyeti 75 Milyar Lira, Yıllık Getirisi 6 Milyar Dolar Olacak!Projenin tamamlanması ile Panama ve Süveyş Kanalı'nan rakip olacağı belirtilirken 7 yıl sonunda proje tamamlandığında Türk ekonomisine yıllık getirisinin 6 milyar dolar olduğu belirtiliyor. Emlak365.com 
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@