Kanal İstanbul Tartışması Alevlendi, Ahmet Davutoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Meydan Okudu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan "inadına yapacağız" açıklaması sonrası siyaset kulisleri bir kere daha Kanal İstanbul projesi ile ısındı.

Kanal İstanbul Tartışması Alevlendi, Ahmet Davutoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Meydan Okudu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan "inadına yapacağız" açıklaması sonrası siyaset kulisleri bir kere daha Kanal İstanbul projesi ile ısındı. Konu hakkında son açıklamalardan biride Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu tarafından yapıldı. Davutoğlu, eski yol arkadaşı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a adeta meydan okuyarak büyük bir çıkışa imza attı.

KANAL İSTANBUL İÇİN REFERANDUM ÇAĞRISI GELDİ!

Bir dönem AK Parti'de Başbakanlık görevine kadar yükselen, ancak sonra görüş ayrılıklarını gerekçe göstererek partiden ayrılarak Gelecek Partisi'ni kuran Ahmet Davutoğlu Kanal İstanbul hakkında açıklama yaparak "Şimdi sayın Cumhurbaşkanı bütün kötü uygulamaları, yolsuzlukları, talanları bir kenara koyacak çok daha büyük bir rantın peşinde. Kanal İstanbul’u tekrar gündeme getirdi. Erdoğan Kanal İstanbul’u ‘inadına yapacağız’ dedi. Bir devlet adamına cesaret yakışır samimiyet yakışır, bazen masaya vurmak kararlılık da yakışır, ama inat asla yakışmaz.

İster İstanbul ölçekli ister Türkiye ölçekli bir referandum yapılsın, görelim bakalım boyunuzun ölçüsünü. İnadına diye diye, en yakın arkadaşlarınıza kıydınız, çevrenizden uzaklaştırdınız. Daha evvelsi gün, ‘bir geçmişte yanımızda olanlara bakın maalesef şimdi yanımızda olanlara bakın’ diye bilinçaltınız konuştu Sayın Cumhurbaşkanı" diyerek referandum çağrısında bulundu.

Dün Cuma namazı çıkışı sonrasında basın mensuplarına açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan "inadına" kelimesini vatandaş için değil projeye karşı çıkan dış mihraklara karşı kullandığını belirtmişti. 3. köprüye, İstanbul Havalimanı projesine, Marmaray'a, Çanakkale Köprüsü ve Osmangazi Köprüsü'ne de muhalefetin karşı çıktığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan bu ülkeye hizmet etmeye devam edeceklerini söylemişti.