Kanepe Seçiminde ve Kullanımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kanepeler evimizin her köşesinde rahatlıkla kullanabildiğimiz bir mobilya çeşididir. Kanepe seçimi ve kullanımında nelere dikkat edilmeli? Konusunu merak edenler için harika ipuçları vermek istiyoruz.

Kanepe Seçiminde ve Kullanımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kanepe seçimi ve kullanımında nelere dikkat edilmeli? Bu konuda aklınıza takılan konuları incelemek istiyoruz. Kanepeler evimizde pek çok işimize yararlar. Acil bir misafir geldiğinde ilk yardım gibi imdadımıza yetişen kanepeler sadece oturmak için değil, yatak olarak ta kullanılırlar. Diğer adı çekyat olarak ta geçen kullanışlı kanepeler sayesinde misafirleriniz rahat bir şekilde uyuyarak güne güzel başlayacaklardır.

Oturma gurupları içerisinde en fonksiyonlu ürün olan kanepeler daha farklı işlere de yararlar. Kanepe çeşitleri arasında bazalı olanlar etrafta bulunan fazla eşyalarınızı da kanepenin altında bulunan bazalarda rahatlıkla saklayabilirsiniz.

kanepe-secimi-3

Kanepe Seçerken Kumaş Seçimi Dikkate Alınmalıdır

Kanepe seçerken kişiler öncelikle estetik açıdan güzel görünmesine önem verirler. Estetik olarak güzel olması önemlidir ama çok önemli başka bir unsur daha vardır. Bu unsur kanepe seçerken kumaş seçimi aslında en önemli unsurdur. Uzun süreli kullanım sağlamak için kanepenin dayanıklı kumaşlardan yapılması gerekir. Dayanıklı kumaşlardan yapılmış bir kanepeyi ortalama 10 yıldan fazla kullanabilirsiniz.

Uzun süreli bir kanepe kullanımı için nubuk kumaşlardan yapılan kanepeler uygundur. Nubuk kumaş kanepeler temizliği açısından sadece bezle silinerek rahat bir kullanım sağlar. Lüks görünüm seven kişiler için kadife kanepeler kullanışlı ve göz alıcıdır. Parlak ve canlı renkleri ile özellikle salonlarınızın gözdesi olacaktır. Fakat evcil hayvan besliyorsanız kadife kanepeler kesinlikle uygun değildir. Çok fazla tüy topladığı için evcil havyan besleyenler tarafından tercih edilmez.

kanepe-secimi-2

Evinde evcil hayvan besleyen kişiler için en uygun kanepe kumaşı seçimi keten ya da koton kumaşlardan yapılan kanepeler olmalıdır. Keten ve koton kumaştan yapılan kanepeler herkes için uygun kullanım sağlar ve kolay kir tutmayan yapısı ile oldukça kullanışlıdırlar. Evcil hayvan sahiplerinin en çok tercih ettikleri kumaşlar arasında bu doğal kumaşlar yer alır.

Kanepe Seçiminde Dikkat Edilecek Diğer Hususlar

Herhangi bir mobilya alırken herkes uzun süreli kullanmak ister. Bu yüzden kanepe seçiminden dikkat edilecek diğer hususlar enine boyuna değerlendirilerek kanepe seçimi yapılmalıdır.

kanepe-secimi-1

Bu hususlar arasında kanepenin iskeleti ve döşemesi hakkında mutlaka bilgi edinmelisiniz. Kanepenin uzun süre dayanmasının en önemli noktası olan iskeletin dayanıklı olması ömrünü uzatacaktır. Diğer bir husus ise kanepenin boyutu ve kaplayacağı alanın hesaplanıp, yerinize en uygun kanepenin seçiminin sağlanmasıdır.

SONRAKİ HABER