Kapadokya'da Büyük Tepki Çeken Kaçak Yapılar Yıkılmaya Devam Ediyor!

Kapadokya bölgesinde kaçak yapılar ile mücadele tüm hızı ile sürüyor. Kaçak yapıların yıkımlarına devam edilirken Bakanlık taviz verilmeyeceğini söyledi.

Kentsel Dönüşüm 17.06.2019 - 19:00 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

Kapadokya bölgesinde kaçak yapılar ile mücadele tüm hızı ile sürüyor. Kaçak yapıların yıkımlarına devam edilirken Bakanlık taviz verilmeyeceğini söyledi.

Nevşehir Tabiat ve Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğü tarafından tespit edilen kaçak yapıların yıkımları tüm hızı ile devam ediyor. Geçen gün yapılan yıkımlara ek olarak kurumun belirlediği 9 kaçak yapı içinde yıkım çalışmaları başlatıldı. 9 Kaçak Yapı İçin Daha Yıkım Kararı Çıktı! Nevşehir Tabiat ve Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğü tarafından tarihi peri bacalarına yakın yapıldığı tespit edilen 9 yapı için daha yıkım kararı çıktı. Konu hakkında yapılan açıklamada Nevşehir’in merkez ilçeye bağlı Göreme, Uçhisar ve Ürgüp ilçesine bağlı Ortahisar belde sınırları içerisinde yer alan 9 yapının daha yıkılacağı açıklanırken ilgili yıkım çalışmalarını gerçekleştirmek üzere İl Özel İdare Genel Sekreterliğine bağlı ekiplerin ve belediye çalışanlarının sevklerinin gerçekleştiği öğrenildi. Dün bölgede yer alan 3 kaçak yapı yıkılırken bugünde kalan kaçak yapıların yıkım çalışmalarına devam edilecek. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: "Nasıl yıkıldığını da hep beraber göreceğiz"Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un, 3 Kasım 2018'de, Nevşehir'deki incelemeleri sırasında yaptığı açıklamada  "Tespitlerini tek tek yapıyoruz.Nasıl yıkıldığını da hep beraber göreceğiz" dedi. 4 Kasım 2018 günü başlatılan yıkım çalışmaları ile bölgedeki kaçak yapıların tespiti sürüyor.Belirli aralıklarla toplanan Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu ile Kültür Varlıklarını Koruma Kurulunun yaptığı değerlendirmelerin sonucunda yıkımına karar verilen yapılar, bulundukları alandan sorumlu belediyelere bildiriliyor" açıklaması ile yıkım çalışmaları hız kazanmıştı. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@