Kapalıçarşı Esnafı "Kriz Yok, Dükkanlarımız Açık, İşimizin Başındayız"

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin tarafından sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan "Kapalıçarşı esnafı kepenk kapattı" haberi büyük tartışmaları da beraberinde getirdi.

Emlak Haberleri 24.09.2018 - 21:00 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin tarafından sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan "Kapalıçarşı esnafı kepenk kapattı" haberi büyük tartışmaları da beraberinde getirdi.

Gürsel Tekin tarafından resimleri atılan esnafların sosyal medya hesapları üzerinden birbiri ardına yapılan "dükkanı kapatmadık" paylaşımları tartışmaları da beraberinde getirdi. Cuma Numazı Saatinde Resim Çekmiş CHP Milletvekili Gürsel Tekin tarafından dükkanının resmi paylaşılan esnaf yapılan paylaşıma isyan etti. Kendisinin Cuma namazı kılmak için dükkanını kapattığını söyleyen Salih Bülbül "Döviz büromuz 1980'lerden bugüne faaliyette. Hiç kapanmadı.Tekin'in iddiaları doğru değil. Ziyaret ettiği anda cuma namazı saatiydi. Esnaf namazdaydı. Tekin o anda gelmiş. Cuma saatinde çarşımızda kepenkler, dükkânlar kapalı olur. Bu yüzden Gürsel Bey yanlış anlamış durumu... Kapalıçarşı çalışmaya devam ediyor." diyerek Tekin'in iddialarını sert bir şekilde yalanladı. Kapalı Çarşı Kuyumcular ve Döviz Büroları Da Kapandı Kapalıçarşı kuyumcular ve döviz büroları da işlerinin kötü olduğu yönündeki iddiaları kesin bir dille yalanladı. Kapalıçarşıda esnaflık yapan Emirhan Utkaner ve Emir Güler " Kapalıçarşı'da kuyumcu ve döviz esnafından işyerini kapatan yoktur.Burada boş dükkân yoktur. Sadece kriz yaşayan esnaf daha az sermayeli iş dalını değiştirdi. Bu yıl Arap ve Çinli turistlerden dolayı işler iyi. Sadece çok para kazanmak için az sermaye ile sektör değişikliği yaşanıyor.Yabancılar para değerlerinin artması nedeniyle daha çok altın ve değerli eşyalar alıyorlar. Kriz söylentisinin aksine piyasa daha da canlandı. Yalnızca yerli vatandaşın alımı azaldı. Zaten Kapalıçarşı da turistlere hitap ediyor." dedi. Haber Kaynağı: emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"
Gelişmelerden Haberdar Olun

@