Kapış Kapış Satılmaya Başladılar! 45 Bin TL'ye, 55 Bin TL'ye, 60 Bin TL'ye Satılık İkinci El Otomobillerin Listesi!

Yeni bir otomobil sahibi olmak isteyen ama sınırlı bütçeleri olan vatandaşlar ikinci el otomobil piyasasında fiyat araştırması yapmayı sürdürüyorlar. İşte uygun fiyatlı ikinci el araçlar...

Finans 10.10.2021 - 22:39 10.10.2021 - 22:48 Engin Uzunoğlu

Otomobil satın almak isteyenlerin ikinci el otomobil piyasasına yönelik fiyat araştırmaları devam ediyor. Sıfır kilometre otomobil satın almak için çok ciddi bütçelerin gözden çıkarılması gerekiyor. Üstelik uygun fiyatlı denilebilecek sıfır kilometre otomobillerin tedarik sorunu da hemen alınabilecek araçların çok yüksek fiyatlı olmasına neden oluyor. 

İKİNCİ EL ARAÇLAR DAHA ÇOK TERCİH EDİLİYOR

Bütçeleri kısıtlı olan vatandaşların talepleri direkt olarak sıfır kilometre otomobil piyasasından ikinci el otomobil piyasasına kaydı. Bu talep kayması Eylül ayı otomobil satış rakamlarına da yansıdı. Sıfır kilometre otomobil piyasasında satılan araçların sayısında ciddi bir düşüş yaşanırken ikinci el otomobillerin satış sayısında yüzde 36 gibi bir yükselme meydana geldi. 

İhtiyaçtan dolayı otomobil satın almak isteyen vatandaşlar ikinci el araç almak için girişimde bulunduklarında kriterlerde de bir esneme yapıyorlar. Üst model araçlar yerine düşük modelli otomobiller fiyatlarından dolayı daha çok tercih edilir hale geldi. Bu da ikinci el otomobil piyasasında dengeleri değiştiren bir gelişme oldu. 

DÜŞÜK FİYAT HIZLI SATIŞ

Geçtiğimiz aylarda uzun süre satış için bekleyen düşük modelli ikinci el otomobiller artık daha hızlı bir şekilde satılmaya başlandı. Hızlı bir şekilde satılan bu araçları elden çıkarmada sorun yaşamayacaklarını düşünen vatandaşlar da ihtiyaçlarını karşılamak ve daha sonra da zarar etmeden hızlı bir şekilde satabilmek için tercihlerini bu otomobillere doğru kaydırdılar. 

2. EL ARAÇLARIN FİYATLARINA YÜZDE 5 ZAM

İkinci el otomobil piyasasında fiyat konusunda da ciddi hareketlenmeler yaşanıyor. Artan taleplerden dolayı ikinci el araçların fiyatlarında ortalama yüzde 5 gibi bir artış meydana geldi. Artan fiyatlara satış rakamlarında bir gerileme meydana gelmedi. Aksine ikinci el otomobil piyasasında satılan otomobillerin sayısı oldukça arttı. 

ikinci el otomobiller uygun fiyatlı

UYGUN FİYATLA SATILAN 2. EL ARAÇLARIN LİSTESİ

Şu anda en uygun fiyatlarla satılan ikinci el otomobiller hangileri? İşte 2. el otomobil piyasasının uygun fiyatlı araçları:

-2007 model Opel Astra 1.3 CDTI Enjoy: 82 Bin TL 
-2005 model Fiat Punto 1.3 Multijet Shine: 69 Bin TL 
-2012 model Renault Symbol 1.5 dCi Authentique: 80 Bin TL 
-2008 model Renault Megane 1.5 dCi Expression: 80 Bin TL 
-2001 model Peugeot 206 1.6 XT: 55 Bin TL 
-2005 model Chevrolet Lacetti 1.4 SE: 59 Bin TL 
-2000 model Opel Corsa 1.5 TD: 45 Bin TL 
-2006 model Kia Picanto 1.1 EX: 60 Bin TL

Gelişmelerden Haberdar Olun

@