Kar Yağışı Ne Zaman Bitecek? Meteorolji Hava Sıcaklarının 10 Derece Birden Artacağı Tarihi Açıkladı!

Türkiye yeni bir soğuk hava dalgasının etkisi altına girerken yurdun nerede ise tamamında kar yağışı etkili olmuştu. Soğuk havaların biteceği ve kar yağışının sona ereceği tarihi MGM açıkladı.

Gündem 23.12.2021 - 09:15 23.12.2021 - 09:16 Gülcan Özer

Soğuk hava ve yoğun kar yağışı yurt genelinde hayatı olumsuz etkilemeye devam ederken Meteoroloji Genel Müdürlüğü kar yağışının biteceği tarihi açıkladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü MGM tarafından yayımlanan yeni haftalık hava durumu tahmin raporu ile önümüzdeki günlerde kar yağışının biteceği ve hava sıcaklıklarının 10 derece birden artacağı ilan edildi. 

Yaklaşık 1 haftadır yurdun nerede ise tamamını etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava dalgası günlük hayatı olumsuz etkilemişti. Özellikle de sabahları yaşanan buzlanma ve don olayları trafik sorununa yol açarken hava sıcaklıklarının önümüzdeki günlerde 10 derece birden artacağı duyuruldu. 

HAVA SICAKLIKLARI 10 DERECE BİRDEN ARTACAK! 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü MGM tarafından açıklanan yeni hava durumu tahmin raporu ile soğuk hava dalgasının ve kar yağışının etkisini yitireceği açıklandı. Yurt genelinde MGM tarafından yapılan tahminlere göre hava sıcaklıkları yarından itibaren yükselişe geçecek. 

meteoorolji hava durumu tahmin raporu

Yarından itibaren başlayan hissedilir derecedeki sıcaklık yükselişi hafta sonu artarak devam ederken İstanbul'da 3 dereceye kadar gerileyen hava sıcaklığı Pazar günü itibari ile yeniden 14 dereceyi geçecek. 

KAR YAĞIŞI NE ZAMAN BİTECEK ARALIK 2021?

Hava sıcaklıklarının 10 derece birden düşmesi ile beraber kar yağışı da etkisini yitirecek. 25 Aralık Cumartesi günü itibari ile kar yağışı Doğu bölgelere kayarken Pazar günü itibari ile ise kar yağışı yurdu terkedecek. Pazartesi günü ise sadece kıyı kesimlerde yağış görülecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@