Kara Kış Haftasonu Geliyor! Yağmur, Kar, Karla Karışık Yağmur Geliyor İl İl Yağış Haritası

Hava sıcaklıkları önümüzdeki hafta sonundan itibaren düşmeye başlayacak. Öngörülen tahminlerde ise hava sıcaklıklarının 6 derece ile 10 derece birden düşeceği yönünde. Ayrıca yağışlarda geliyor.

Gündem 23.10.2021 - 07:11 23.10.2021 - 07:11 Mustafa KARAGÖZ

Hava sıcaklıkları mevsim normallerine döneceği açıklandı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, hava sıcaklıklarının yeni hafta ile birlikte mevsim normallerine ineceği ve hava sıcaklıklarının normale döneceği açıklandı. 

HAVALAR 6 DERECE İLE 10 DERECE SOĞUYACAK

Meteoroloji tarafından yayımlanan basın açıklamasında hava sıcaklıklarının bazı bölgelerde daha belirgin olmak üzere 6 derece ile 10 derece birden düşeceği duyuruldu. Pazar akşamından itibaren etkili olacak soğuk havalar önümüzdeki hafta içinde yurdu etkisi altına alacak. 

Soğuk hava dalgasıyla birlikte Türkiye'de yağışlarda etkili olacak. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yayımlanan hava tahmin raporunda, Pazar gününden itibaren Marmara Bölgesi soğuk hava dalgasının etkisinde olacak. Pazar, Pazartesi ve Salı günlerinden itibaren ise Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile doğusunda yağışlar olacak.

Kar Yağışı Geliyor

İlan edilen hava tahmin raporunda yağışların Karadeniz'in kıyı kesiminde kuvvetli yağmur ve sağanak şeklinde olacağı bekleniyor. Pazartesi gününden itibaren ise Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar yağışı olması bekleniyor. 

Yağışlı Hava Haritası

hava-23-ekim

VATANDAŞLARA UYARILAR GELDİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hem soğuk havalar hemde yağışlı havalar nedeniyle vatandaşların başta ulaşım olmak üzere çeşitli alanlarda zorluklar yaşayabilecekleri bildirildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@