Kara Listede Olanlar için Kredi Sicil Affı Şubat 2020'de Gelecek Mi?

Kredi puanı düşük olanlar ve kara listede yer alan vatandaşlar bankaların sunduğu kredi imkanlarından faydalanamıyorlar.

GÜNDEM 01.02.2020 - 21:00 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Kredi puanı düşük olanlar ve kara listede yer alan vatandaşlar bankaların sunduğu kredi imkanlarından faydalanamıyorlar. Bu vatandaşların en çok merak ettiği konu ise kredi sicil affının ne zaman geleceği.

Türkiye'de milyonlarca vatandaşlar bankacılık işlemleri nedeniyle düşük kredi puanına sahip.Bu vatandaşların bir bölümü kara listede yer aldıkları için bankalardan herhangi bir kredi kullanımı yapamıyorlar. Bu kapsamda kredi sicil affı bekleyen vatandaşlar ilgili bakanlıkların bu konuda atacağı adımları bekliyorlar. KREDİ SİCİL AFFI NE ZAMAN ÇIKACAK?Daha önceki yıllarda yapmış oldukları bankacılık işlemleri nedeniyle kredi kullanamayan vatandaşlar, kredi sicil affı talebini hükümete iletmişlerdi.Bu kapsamda 2019 yılının son döneminde Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'a iletilen bu talep gündemde yer almıştı. Bakan Pekcan kredi sicil affına ilişkin açıklamalarında konuya dair çalışma yapacaklarını ve TBMM'de bu konunun gündeme gelmesini sağlayacaklarını ifade etmişti. Bu açıklamalardan sonra hükümet kanadından gelen son bir bilgi ise Maliye Bakanı berat Albayrak'tan oldu. Öğrenilen bilgilere göre Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın yürüttüğü KYK kredi borçları, kedi yapılandırmaları çalışmaları arasında kredi sicil affıda bulunuyor. Muhtemel Tarih Şubat Sonu Mart BaşıTüm bu gelişmeler değerlendirildiğinde hükümetin kredi sicil affına dair düzenleme esaslarını önümüzdeki aylarda açıklaması bekleniyor. Bu konuda Maliye Bakanlığı'nın çalışmaları belirleyici rol oynayacak. Bu düzenlemenin gündemde gelmesi için öngörülen tarih ise Şubat ayının ikinci yarısı ile Mart ayı başı.Emlak365.com - ÖZEL HABER
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@