Karadeniz Akdeniz Yolu ile 148 Yıllık Hayalde Sona Doğru Gelindi

Karadeniz'i Akdeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgeleri ile bağlayacak olan Karadeniz - Akdeniz Yolu projesi üzerinde çalışmalar devam ederken Topçam Tüneli için sona gelindi.

Emlak Haberleri 28.11.2018 - 22:01 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

Karadeniz'i Akdeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgeleri ile bağlayacak olan Karadeniz - Akdeniz Yolu projesi üzerinde çalışmalar devam ederken Topçam Tüneli için sona gelindi.

Topçam Tüneli açılış için hazırlanırken açılış öncesinde düzenlenen törenle kurban kesildi. Törende konuşan Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül açılacak olan yolun 148 yıllık bir hayal olduğunu vurgulayarak elde edilen başarının büyüklüğüne dikkat çekti. İlk Proje 1870 Yılında Çizildi İsa Gül konuşmasında projenin ilk çizimlerinin 1870 yılında Osmanlı İmparatoru Sultan Abdülhamit Han tarafından çizdirildiğini söyleyerek "Bu projenin Ordu etabında sadece 25 tünel vardı. Bu tünellerin içerisinde ise en önemlisi Topçam Tüneli idi. Bu tünelin uzunluğu 3 kilometre olup projenin de adeta bel kemiğiydi. Ordu-Mesudiye arası ise 114 kilometreden 86 kilometreye düştü. Tünelin açılması başta sürücülerimiz olmak üzere bölge halkı tarafından sevinçle karşılandı. İnşallah yolun Ordu etabının tamamı 2019 yılı içerisinde tamamlanmış olacak." dedi.Ordu Etabı Ne Zaman Bitecek?Projenin Ordu Etabının tamamlanma tarihini de açıklayan İsa Gül "İnşallah yolun Ordu etabının tamamı 2019 yılı içerisinde tamamlanmış olacak." dedi. Törene katılan Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin'de proje hakkında açıklamalarda bulundu. Şahin "Yol bittiğinde Karadeniz'e ulaşım daha kolaylaşacak. Bunun da turizme ve ihracata önemli katkısı olmasını bekliyoruz. Asırlık proje tamamlandığında Sivaslılar da iki saat içinde Ordu'ya gelmiş olacak. Aynı zamanda bu yol tamamlandığında Rusya'ya ticareti olan illerimize de çok ciddi kolaylık sağlayacak" dedi. Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız içinTIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@