Kardeşlerin Miras Kavgasında Kan Aktı, 60 Yaşında Abisinin Katili Oldu!

Manisa'nın Gördes ilçesinde yaşayan iki kardeş arasında yaşanan miras kavgası ne yazık ki cinayetle sonuçlandı. 60 yaşındaki kardeş miras anlaşmazlığı yaşadığı 62 yaşındaki abisini öldürdü.

Gündem 08.11.2021 - 08:43 08.11.2021 - 08:43 Gülcan Özer

Dün Manisa'nın Gördes ilçesine bağlı olan Kızıldam Mahallesi'nde iki kardeş arasında iddialara göre miras anlaşmazlığı nedeni ile kavga yaşandı. 60 yaşında olan İ.Ç. ile abisi 62 yaşındaki K.Ç. miras yüzünden tartışma yaşandı. 

Abisi ile arasında yaşanan sorunu çözmek için evine giden İ.Ç. burada yine miras yüzünden kavga etmeye başladı. İkili arasında yaşanan tartışma kısa sürede büyürken İ.Ç. yanında getirdiği av tüfeği ile abisine ateş ederek yaraladı. 

YANINDA GETİRDİĞİ AV TÜFEĞİ İLE ÖZ ABİSİNİ ÖLDÜRDÜ! 

Taraflar arasında yaşanan tartışma kısa sürede büyürken 60 yaşında olan İ.Ç. evinden ayrılırken yanına aldığı av tüfeği ile kendisinden 2 yaş büyük olan öz abisine kurşun yağdırdı. Vücuduna av tüfeğinden çıkan kurşunlar isabet eden ağabey K.Ç. kanlar içerisinde yere yığılırken kardeşi ise olay yerinden uzaklaştı. 

İhbar üzerine olay yerine hemen sağlık ve güvenlik görevlileri sevk edilirken gelen ilk yardım ekiplerinin tüm müdahalesine rağmen yaşlı adam olay yerinde hayatını kaybetti. Jandarma ekipleri olay yerini güvenlik çemberine alarak soruşturma başlatırken miras tartışması yüzünden abisini öldüren İ.Ç. ise olayda kullandığı av tüfeği ile güvenlik güçlerine teslim oldu. 

Jandarma ekiplerine teslim olan şahsın pişman olduğunu söylediği öğrenilirken iki kardeşin arasının bir süredir miras paylaşımı konusunda açık olduğu, miras yüzünden sık sık tartışma yaşadıkları, olayın yaşandığı günde küçük kardeşin abisinin evinin önüne yine miras paylaşımını çözmek adına konuşmaya geldiği iddia edildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@