Kare Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

Pandemi dönemi ile beraber eskiden genelde eşyaları koymak için kullanılan balkonlar gözde hale gelmiş, pek çok kişi kapattığı balkonunu açtırmış ve ardiye olarak kullanılan balkonlar yeniden dekore edilmişti. Peki, kare balkon dekorasyonu nasıl yapılmalı?

Kare Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

Balkonlar pandemi nedeni ile yeniden evlerin gözde mekanları arasına girerken yaz mevsiminin gelmesi ile beraber balkon dekorasyonu telaşı başladı. Koronavirüs salgınında vaka sayısı aşılamanın başlaması ile düşüşe geçerken yine de başlayan Delta Virüs mutantı insanların sokağa çıkma konusunda isteklerini kırarken balkonlarda geçen vakitte artış gösterdi.

Durum böyle olunca evlerin balkonları daha da önem kazandı. Pandemi döneminde balkonlu evlere rağbet artarken geniş balkonlu evlerin fiyatları da oldukça yükseldi. Balkonlu evi olan kişiler ise daha rahat ve konforlu bir kullanım için dekorasyon fikirleri araştırmaya başladı.

KARE BALKON DEKORASYONU NASIL YAPILIR?

Türkiye'de genelde balkonlar köşeli ya da oval tipli yapılırken yeni yapılan binalarda ise teras tipi balkon sistemi ile kare balkonlar artış gösterdi. Özellikle de oval balkonlara göre çok daha kolay şekilde dekore edilebilen kare balkonlarda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kapının çıkış yönüne doğru eşyaları yerleştirmek olmalıdır.

Balkonun şekline göre eşya seçimi yapılmalıdır. Kare balkonlarda alandan tasarruf etmek adına seçilen oturma masası da kare olarak alınmalı, alan darsa masa duvara sıfır olarak yanaştırılarak kullanılmalıdır. Kare balkonlar için en ideali yer tasarrufu sağlaması açısından köşe balkon takımları olacaktır. Köşe balkon takımları sayesinde hem oturma alanınız geniş olacaktır hem de balkonunuz daralmayacaktır.

Son dönemin gözdesi olan paletler kullanılarak ta oturma grubunuzu kendiniz dekore edebilirsiniz. Kare balkonlarda duvarlara raflar yerleştirerek yeni depolama alanları yaratabilir, merdiven şeklinde saksılık kullanarak çiçekleriniz için yerden tasarruf ederek daha fazla alan yaratabilirsiniz.

SONRAKİ HABER