Kartal'da Çöken Bina Hakkında 3 Kişiye 15'er Yıl Hapis İstemi İle İddianame Hazırlandı!

İstanbul Kartal'da çöken bina için hazırlanan iddianame tamamlandı. İddianame kapsamında 3 şüpheli hakkında 15'er yıl hapis istendi!

Emlak Haberleri 02.04.2019 - 12:40 15.07.2021 - 00:16 Serhat Karaman

İstanbul Kartal'da çöken bina için hazırlanan iddianame tamamlandı. İddianame kapsamında 3 şüpheli hakkında 15'er yıl hapis istendi!

Hatırlanacağı üzere 6 Şubat 2019 tarihinde içerisinde 35 kişinin bulunduğu Yeşilyurt Apartmanı yıkılmıştı. Yaşanan çökme olayının ardından binanın enkazının altından 14 kişi yaralı olarak kurtarılırken 21 kişi ise yapılan müdahalelere ve çalışmalara rağmen ne yazık ki hayatını kaybetmişti. İlk Göz Altı Kararı 14 Şubat Tarihinde Verilmişti! Olay hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında ilk gözaltı haberi ise 14 Şubat tarihinde gelmiş ve 3 kişi göz altına alınmıştı. Başsavcılık tarafından yapılan açıklama ile “Taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olmak” suçlaması ile binanın projesini oluşturan Suzan Çayır, inşaatın teknik uygulama sorumlusu Uğur Mısırlıoğlu ve yapı ruhsat sürveyanı (İnşaatın sağlık kurallarına uygun olup olmadığını denetleyen inşaat teknikeri) Arzu Keleş'in göz altına alındığı duyurulmuştu. Kartal'da Çöken Binanın İddianamesi HazırlandıVerilen karar sonrasında davanın iddianamesi hazırlandı. Hazırlanan iddianame kapsamında savcılık makamı 3 şüpheli hakkında 15'er yıla kadar hapis talebinde bulundu. Emlak365.com
Gelişmelerden Haberdar Olun

@