Kasabaya Kalıcı Olarak Yerleşmeyi Kabul Edenlere Bedava Bir Ev ve 1000 Euro Destek

İtalya'nın çeşitli bölgelerinde bulunan kasabalarında başlatılan genç nüfusu bölgeye çekme projelerine yenileri ekleniyor.

Emlak Magazin 03.01.2020 - 16:55 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

İtalya'nın çeşitli bölgelerinde bulunan kasabalarında başlatılan genç nüfusu bölgeye çekme projelerine yenileri ekleniyor. Bu projelerden olan Sicilya'daki Cammarata kasabasının projesinde kasabaya yerleşenlere bedava ev ve 1000 Euro destek ödemesi veriliyor.

İtalya'nın çeşitli küçük kasabalarında nüfus yoğunluğunu korumak adına başlatılan projelere her geçen gün yenileri ekleniyor. Daha önce 1 Euro'ya ev, kasabaya yerleşenlere garanti iş, vergi ödemelerinden muafiyet gibi uygulamalar başlatan belediye başkanlıkları genç nüfusu kasaba tutmayı amaçlıyordu. Sicilya'daki Cammarata kasabası da bu amaçla yeni bir proje başlattığını duydu. KÖYE YERLEŞENLERE BİR EV VE 1000 EURO DESTEKİtalya'nın kırsal kesimlerinin nüfus kaybı devam ediyor. Gençlerin büyük kentlerde yaşamak istemesi, iş olanakları gibi nedenler kasabaların nüfuslarının her geçen gün azalmasına naden oluyor. Bu konuda sık sık kampanya yapan belediye başkanlıkları bu kampanyaların seviyesini de giderek yükseltiyor. Bu çerçevede çıtanın yükselmesini sağlayan bir kampanyada Cammarata'nın belediye başkanı Vincenzo Giambrone'dan geldi.Uzun ikna çabalarına rağmen yerli halkın bölgeyi terk etmesini engelleyemediğini belirten Giambrone, diğerlerinden farklı olarak ücretsiz ev projesini bu nedenle başlattıklarını duyurdu. Kasabaya genç nüfusun gelmesini, yerleşmesini isteyen belediye başkanı kasabaya yerleşenlere ücretsiz ev vereceğini açıkladı. 6 bin 289 nüfuslu Cammarata Kasabası özellikle ormanlık alanları ile dikkat çeken bir yerleşim merkezi. 1.578 metre yüksekte yer kasabada bulunan evlerin tarihi ise orta çağa kadar uzanıyor. TEK ŞART VAR: YERLEŞMEYİ KABUL ETMEKCammrata Valisi Vincenzo Giambrone tarafından açıklanan proje için tek koşul ise kasabaya kalıcı yerleşmeyi kabul etmek. Ayrıca kasabaya yerleşen genç ve çocuklu çiftlere 1000 euro destek ödemesi yapılacağı da açıklandı. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@