Kasım Başvuruları Bugün e-Devlet'te Herkese Açıldı! Sosyal Hizmnetler 1100 TL Nakit Para Yardımı

Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın 1100 TL nakit para yardımı için başvurular Cumartesi günü herhangi bir sıralama olmadan herkese açıldı. Başvuru yapı onaylananlara 1100 TL ödenecek.

Gündem 06.11.2021 - 17:07 06.11.2021 - 17:07 Mustafa KARAGÖZ

Aile Bakanlığı'nın dijitalleşme programı kapsamında sosyal yardım başvuruları e-Devlet platformuna taşındı. Vatandaşlar Aile Bakanlığı'nın e-Devlet hizmeti üzerinden barınma yardımı, nakit para yardımı, sağlık yardımları, eğitim ihtiyaç yardımı, maaş aylık yardımı ve gıda yardımları için başvuru oluşturabilirler.

AİLE BAKANLIĞI SOSYALYARDIM BAŞVURULARI

Sosyal yardım başvurusunda bulunacak olan vatandaşlar için Aile Bakanlığı çok fazla seçenek sunuyor. 

Kısa süre öncesine kadar sosyal yardımlar muhtarlıktan muhtaç yada fakirlik kağıdı alınması ardından ilçe sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına başvuru yapılması ile tamamlanabiliyordu. Ancak Aile Bakanlığı tüm yardımları dijital kanala taşıdı. Bakanlıktan destek almak isteyenler başvurularını e-Devlet kanalı ile iletebilecekler. Çok kolay ve hızlı bir şekilde destek başvurusu yapacak olan vatandaşlar onay almaları durumunda destek sahibi olacaklar. 

Sosyal yardım destekleri vatandaşların sağlık sorunlarından sosyal güvencelerinin ve gelirlerinin olmamasına, gıda yardımlarından elektrik fatura desteğine kadar uzanıyor. 

Bakanlığın destek programları kapsamında sağlanan ödemelerden bir tanesi de 1100 TL tek seferlik nakit para yardımı. 

TEK SEFERLİK 1100 TL ÖDENECEK

Aile Bakanlığı'nın pandemi yardımları kapsamında sağlamaya başladığı daha sonra kalıcı olan ve ihtiyaç sahipleri için ödenen destek ile 1100 TL ödeme yapıyor.

Destek ödemesinin alınması için vatandaşların sosyal güvencelerinin olmaması yada aile hane gelirlerinin çok düşük olması gerekiyor.Kamuda çalışanlar, emekliler, dul yetim maaşı alanlar söz konusu destek ödemesinden faydalanamazlar. İşsizlik maaşı veya diğer kurum ödemeleri de sosyal yardım parası onayı için engel. 

E-DEVLET'TEN NASIL BAŞVURU YAPILACAK?

Vatandaşlar sosyal yardım başvurularını T.C. kimlik numaralarına göre yapacaklar. Başvurular Cumaartesi ve Pazar günleri yani haftasonlarında herhangi bir kısıtlama uygulaması olmadan herkes için açık. Başvuru yapmak isteyecekler e-Devlet sistemine girip Aile Bakanlığı Sosyal Yardım Başvuru ekranından nakit destek ödemesi için başvurularını tamamlayabilirler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@