Kastamonu'nun Çılgın Projesi İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Türkiye'de gerçekleştirilen çılgın proje sayısı her geçen gün artarken belediyeler de kendi bünyelerinde çılgın projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.

Emlak Haberleri 22.05.2018 - 12:36 15.07.2021 - 00:21 Serhat Karaman

Türkiye'de gerçekleştirilen çılgın proje sayısı her geçen gün artarken belediyeler de kendi bünyelerinde çılgın projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Bunlardan biride Kastamonu Belediyesi teleferik projesi olarak öne çıkıyor. 

Kastamonu Kalesinden Saat Kulesine Teleferik Çekilecek Şehrin iki simgesi olan Kastamonu Kalesi ile Kastamonu saat kulesini birbirine bağlayacak olan teleferik hattı için çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Hattın taşıyıcı direkleri için montaj çalışmalarına start verildi. Kentin doğusu ile batısını birbirine bağlayacak olan yeni teleferik hattı aynı zamanda turistler içinde dikkat çekici bir aktivite olacak.Günlük 3 Bin Kişi Taşıma Kapasitesi İle Hizmet Verecek Kastamonu teleferik hattı üzerindeki çalışmalar tamamlandığında 1.033 metre uzunluğundaki yeni hat günlük  3 bin kişi taşıma kapasitesi ile hizmet verecek. Hattın bir ucundan binerek diğer ucuna giden kişiler için yolculuk 5 dakika 45 saniye sürecek.Tüm bu yolculuk boyunca Kastamonu'nun eşsiz güzelliğe sahip yerleri yukarıdan izlenebilecek. Proje hakkında bilgiler veren Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş,  "İnşallah çalışmalar bu yıl içinde bitecek ve teleferik hattımız faaliyete geçecek. Burada amacımız oluşturacağımız turizm bölgesini çeşitli projelerle desteklemek ve şehrimize olan ilgiyi artırmak.Teleferik projemiz tarihi projelerimizi destekleyecek projelerden bir tanesi. Proje tamamlandığında hemşehrilerimiz ve misafirlerimiz tarihi Kastamonu'yu gökyüzünden seyretme imkanı bulacak. Turistler ve hemşehrilerimiz tarihi Kastamonu Kalesi ile Saat Kulesi arasında seyrine doyum olmayacağına inandığım bir yolculuk gerçekleştirecekler." dedi. Projede çalışmalar için sona gelinirken Kastamonu teleferik projesi açılış tarihi duyurusunu emlak haberleri kategorimiz üzerinden takip edebilirsiniz...


Gelişmelerden Haberdar Olun

@