Katar, Dubai, BAE, Suudi Arabistan'tan Beklenen 10.000 Dolar Maaşlı İş İlanı Almanya, Kanada, Danimarka'dan Geldi

Zengin Ortadoğu ülkelerinden beklenen yüksek maaşlı iş ilanları ABD ve Avrupa kıtasından geldi. Almanya, Kanada, Danimarka, Finlandiya gibi ülkeler personel alımı yapacaklarını duyurdular.

Katar, Dubai, BAE, Suudi Arabistan'tan Beklenen 10.000 Dolar Maaşlı İş İlanı Almanya, Kanada, Danimarka'dan Geldi

Türkiye'den son dönemlerde özellikle körfez ülkeleri olarak tanımlanan zengin Ortadoğu ülkelerine işçi göçü oldu. Çok sayıda sektörde yüzlerce kişi çalışmak için bu ülkelere gittiler. Bu ülkelerin tercih edilmesinin en büyük nedeni ise yüksek maaş olanakları oluyor.

Ancak son dönemlerde aynı oranda maaşlarla çok sayıda Avrupa ülkesi de Türkiye'den personel arıyor. Bazı meslek grupları ise ön planda yer alıp daha kolay çalışma izni alıyor.

10.000 DOLARA KADAR ÇIKAN MAAŞLARLA YURTDIŞI İŞ İLANLARI

Yurtdışı iş ilanlarına en önemli etmen aylık maaş tutarları. Körfez ülkeleri ile Avrupa ülkelerinde büyük farklılık gösterebiliyor. Avrupa ülkelerinde işçilere ödenen ücretler daha az olurken vasıflı personellere daha yüksek maaşlar ödenebiliyor.

Yurtdışında Asgari Maaşlar

Birleşik Arap Emirliklerinde asgari işçi maaşlarının 2.500 Dolar seviyesinde olduğu biliniyor. Ancak bu ülkede ortalama maaşlar 3.200 dolar bandında.

Dubai'de maaşlar sektörlere göre değişir. Örneğin hizmet sektöründe yer alan bir çalışan 4.500 Dolara kadar maaş alabilir. İnşaat sektöründe vasıflı olarak meslek ustası olanlar 7.000 Dolara kadar maaş alabilirler. Diplomalı ve belli bir alanda uzman olanlar ise 10.000 Dolar ile 15.000 Dolar maaş alabilirler.

Almanya'da ise sağlık alanında personeller aranıyor. Bunun yanında imalat sektörü ise çeşitli alanlarda işçi arıyor. Maaşlar sektöre göre Euro üzerinden ödeniyor. Aylık gelir işe göre 2.250 Euro'dan 12.500 Euro'ya kadar çıkabilir.

Danimarka yaşam standartı ve çalışma koşulları ile ön planda yer alan bir ülke. Ülkede çalışma izni alması zor ancak sunulan maaş olanakları ile diğer imkanlar çalışanları cezbediyor. Ülkede yüksek maaşlarla iş bulmak mümkün. Ülkenin ihtiyaç duyduğu alanlar enerji, denizcilik, hizmet, inşaat gibi sektörler.

Kanada'da işçi ihtiyacı olan ülkelerden birisi. Ülkede farklı meslek kollarından binlerce işçi aranıyor. Maaş imkanları ve yüksek yaşam standartı çalışanlara büyük fırsatlar sunuyor.

İŞ İLANLARI NEREDEN NASIL BULUNUR? BAŞVURU FORMU

Ülkelerde ki firmalar ihtiyaç duyulan alanlarda iş ilanları yayımlıyorlar. Uluslararası iş ilanları sitelerinden yayımlanan ilanları bulunan doğrudan firma ile irtibata geçerek başvurularını yapabilirler. Ancak bu alanda oluşan talep nedeniyle çok dikkatli olunması gerek. Özellikle başvuru ücreti gibi durumlarda ödeme yapılmaması gerektiği bildiriliyor.

SONRAKİ HABER