Katar Emirinin Annesinin Kanal İstanbul Alanından Yer Aldığı İddialarına Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Açıklama

Kanal İstanbul Projesi konusunda Cumhuriyet Halk Partisi tarafından ortaya atılan Katar Emirinin annesinin arsa aldığı iddiaları hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu.

EMLAK HABERLERİ 20.12.2019 - 23:00 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Kanal İstanbul Projesi konusunda Cumhuriyet Halk Partisi tarafından ortaya atılan Katar Emirinin annesinin arsa aldığı iddiaları hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu.

İstanbul özelinde ve Türkiye genelinde sürekli gündemde kalmayı başaran Kanal İstanbul Projesine dair Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan basın mensuplarına yönelik açıklamalarında Kanal İstanbul Projesine dair gündemde yer alan son iddiaları değerlendirdi. Bu iddialar hakkında diğer dünya ülkelerinde uygulanan sisteme dair örnekler hakkında bilgi verdi. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN KANAL İSTANBUL AÇIKLAMASICumhuriyet Halk Partisi kanadından son gelen açıklamalarda, Kanal İstanbul'un yapılacağı bölgede Katar Emirinin Annesinin arsa aldığı iddia edilmişti.İslam ülkeleri liderleri ile toplantılar kapsamında Kuala Lumpur Zirvesinde olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP kanadından gelen bu iddialara açıklamalarda bulundu. Bir basın mensubunun bu iddialara yönelik sorusuna yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı. "Kanal İstanbul’la ilgili bir defa çok çirkin olan şey şu; Katar Emirinin annesinin gelip buradan yer alması vesaire... Bunu söyleyen insanlara sormak lazım; “Devletten hangi desteği alarak böyle bir yeri almış?” Bu dedikoduları duydum. Katar Emirinin annesinin ülkemizden gayrimenkul satın almasına mani yasal olarak herhangi bir şey söz konusu mu? Yani bunu herhangi bir yerden George, Hans vesaire gelip almaya kalksa herhalde kimsenin sesi çıkmaz. Yani Katar Emirinin annesi böyle bir alım yaptığı zaman niye rahatsız oluyorlar? Kaldı ki aynı şekilde Katar Emirinin kendisinin zaten bizde aldığı yerler var. Yani biz bu kapılarımızı açmışız."İSPANYA, ABD VE ALMANYA ÖRNEĞİCumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının sonunda bu gelişmeleri tuhaf olarak nitelendirirken ülkemize yakışmadığını ifade etti. Bu konuda İspanya örneğini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya'da dünyanın değişik yerlerinden nice insanlara, iş adamlarına, devlet başkanlarına yer satıldığını ifade etti. ABD ve Almanya'da da bu tür satışların olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, uluslararası çapta atılan adımların yasal düzenlemeleri olduğunu ifade etti. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@