Katılım Bankaları Sahaya İndi! 0.96 Oranla İhtiyaç, 0.69 Oranla Konut, 1.48 Oranla Taşıt Finansmanı

Özel bankaların ve devlet bankalarının faiz oranları giderek yükselmeye devam ederken katılım bankaları dev kampanyalarını duyurdu. En uygun oranlar geldi!

Finans 28.07.2021 - 16:50 28.07.2021 - 16:52 Gülcan Özer

Merkez Bankası tarafından atılan parasal sıkılaşma adımları nedeni ile bankaların ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranları da büyük bir hızla yükselişe geçmişti. Süreçte kredi çekmek isteyen kişiler yüksek maliyetler nedeni ile taleplerini ertelemek zorunda kalırken özel ve devlet bankalarında yaşanan yükselişin ardından kritik adım katılım bankalarından geldi. 

Faizsiz bankacılık sisteminde hizmet veren katılım bankaları müşterilerine düşük kar payı oranları ile finansman desteği sağlamaya başladı. 

EV, ARABA ALMAK İSTEYENLER, ACİL PARAYA İHTİYACI OLANLA DİKKAT! EN UYGUN ORANLAR KATILIM BANKALARINDA

Süreçte konut kredisi çekerek ev sahibi olmak, taşıt kredisi çekerek araba satın almak isteyenler, acil nakit para ihtiyacı olan kişiler için katılım bankaları da sahaya indi. Kamu bankaları ve özel bankalar ile rekabet içerisinde olan katılım bankaları en uygun finansman oranları ile kredi vereceklerini duyurdu. 

ihtiyaç-finansmanı

EMLAK KATILIM BANKASI 0.96 ORANINDAN BAŞLAYAN RAKAMLARLA İHTİYAÇ FİNANSMANI VERİYOR!

Yükselen faiz oranları en çok pandemi nedeni ile ekonomik zorluklar yaşayan ve acil paraya ihtiyacı olan kişileri etkilemişti. Süreçte ihtiyaç kredisi çekerek ay sonunu denkleştirmek ve zorunlu ödemelerini yapmak isteyen kişiler yüksek faiz yükü ile karşı karşıya kalırken kredi maliyetlerindeki hızıl artış vatandaşı zor durumda bırakmıştı. 

Özel bankalar ile kamu bankaları arasında şu anda en uygun ihtiyaç kredis veren banka ING Bank olurken en düşük ihtiyaç kredisi faiz oranı ise bu banka tarafından uygulanan yüzde 1,35 oranı oldu. Katılım Bankaları arasında ise en uygun oranı Emlak Katılım Bankası verdi. Seyahatten, eğitime, hac ve umreden, evlilik harcamalarınıza kadar tüm ihtiyaçlarınız için kredi veren Emlak Katılım Bankası yüzde 0.96 seviyesinden başlayan oranlarla finansman desteği sağlıyor. 

taşıt-finansmanı

ARAÇ SAHİBİ OLMAK İSTEYENLERE EN UYGUN FİNANSMAN ORANI KUVEYT TÜRK BANKASINDA! 

Araba satın almak isteyen kişiler için ise en uygun taşıt finansmanı oranı sunan katılım bankası Kuveyt Türk oldu. Özel kampanya başlatan Kuvyet Türk 36 ay vadeli taşıt kredisi paketindeki oranını yüzde 1,48 olarak açıkladı. Bu oran üzerinden 36 ay vadeli 30 bin lira taşıt kredisi kullanan kişilerin aylık  taksit ödemesi bin 135 TL olarak gerçekleşecek. 

konut-finansmanı

EV SAHİBİ OLMAK İSTEYEN KİŞİLERE 0.69 ORANI İLE KONUT FİNANSMANI DESTEĞİ! 

Süreçte ev sahibi olmak isteyen kişiler için en uygun konut finansmanı ise 0,69 oranı ile Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından sunuldu. Türkiye Finans bünyesindeki satılık gayrimenkullere özel olarak verilen Gayrimenkul Finansmanı kampanyası kapsamında satışa sunulan konutlardan alan kişilere banka yüzde 0,69 oranı ile konut finansmanı kullanma imkanı sunacak. 

120 ay vadeli olarak verilen finansman desteği için 60 ay vadeli kredi paketinde yüzde 0,69 oranı kullanılırken 120 ay vadeli kredi kullanmak isteyen kişiler ise yüzde 0,79 oranı ile ev sahibi olma fırsatı yakalayacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@