Katılım bankalarının bayram öncesi oranları! Ev alacaklara 3 günlük fırsatlar

Konut kredisi yerine katılım bankalarının ev finansmanı paketlerini kullanmak isteyenler için bankaların bayram öncesi sundukları oranları derledik. Banka banka 3 günlük konut finansmanı ürünleri.

Finans 27.04.2022 - 09:29 27.04.2022 - 09:41 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Konut kredisi kullanımı yerine finansman tercih edenler için kamu katılım bankaları ile özel katılım bankalarının bayram öncesi fırsatlarında kar payı oranları belli oldu. Ziraat Katılım Bankası ile Vakıf Katılım Bankası'nın oluşturduğu kamu katılım bankaları yine en ön safta yer alıyor. İki bankada diğer bankalara göre çok daha uygun kar payı oranları ile ev finansmanı sağlıyolar. Emlak Katılım Bankası ise bu dönemde kısa vadeli ödeme planı ve uzun vadeli ödeme planı seçenekleriyle 2 ayrı oranla müşterilerine ev alma sürecinde aracı oluyor. Özel katılım bankaları olan Kuveyt Türk Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası ve Türkiye Finans Katılım Bankası ise kar payı oranlarını çok yüksek bantta tuttmaya devam ediyorlar. 

KONUT FİNANSMANI KAR PAYI ORANLARI 27, 28, 29 NİSAN

Bayram öncesinde kendi evini almak için finansman başvurusunda bulunacak olanlar başvurularını Ziraat Katılım Bankası ile Vakıf Katılım Bankası'na yaparsa vade farkı olmadan tek bir kar payı oranıyla ve istedikleri vade süreciyle finansmanlarını kullanacaklar. İki bankanın finansman oranlarına bakıldığında ise Ziraat Katılım Bankası'nın maliyet oranlarının Vakıf Katılım Bankası'na göre daha uygun olduğu görülüyor. 

Ziraat Katılım Bankası bayram öncesi başvuru yapacaklara yüzde 1.49 kar payı ile 120 ay vade ile finansman veriyor.

Vakıf Katılım Bankası 27, 28, 29 Nisan tarihlerinde müşterilerine yüzde 1.55 ile konut finansmanı sağlıyor. 

Emlak Katılım Bankası

Bankanın 60 ay vadeli ve 120 ay vadeli iki ayrı oranı bulunuyor. Ev almak için başvurularını Emlak Katılım Bankası'na yapanlar için banka 60 ay vadeli ödeme planı tercih edilirse 1.69 kar payı konut finansmanı veriyor. 120 ay vadeli ödeme planıyla ev almak isteyenler için 1.99 aylık oran uygulanuyor. 

ÖZEL BANKALARIN KAR PAYI ORANLARI

Yukarıda yer alan seçeneklerin dışında özel katılım bankalarını tercih edecekler için aylık kar payı oranları yüzde.1.84 bandından başlıyor ve yüzde 2.02'ye kadar çıkıyor. İşte 3 bankanın bayram öncesi sürecinde sağladığı o oranlar;

Ramazan bayramı öncesinde; Kuveyt Türk Katılım Bankası'na başvuru yapanlara 1.84 kar payı ile finansman çekiyorlar. Albaraka Türk Katılım Bankası bu süreç için 1.99 kar payı açıklarken Türkiye Finans Katılım Bankası 2.02 ile destek sağlıyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@