Katılım Bankalarının Taşıt Finansman Oranları: Türkiye Finans, Albaraka Türk, Kuveyt Türk!

Araba sahibi olmak isteyen kişiler taşıt kredisi faiz oranlarını takip ederken katılım bankaları faizsiz araç almak isteyen kişilere taşıt finansmanı desteği sağlıyor.

Finans 27.02.2022 - 16:00 27.02.2022 - 16:00 Gülcan Özer

Taşıt kredisi vadesi ve kredi limiti hakkında BDDK tarafından yapılan düzenleme sonrasında vatandaşların kredi taleplerinde artış yaşandı. Özel bankalar ve kamu bankalarının taşıt kredisi kampanyaları hız kazanırken başlayan kredi yarışına katılım bankaları da finansman kampanyaları ile katıldı. 

Aralarında Türkiye Finans, Albaraka Türk ve Kuveyt Türk katılım bankasının yer aldığı 3 katılım bankası araba sahibi olmak isteyen ancak yeterli nakit para birikimi olmayan müşterilerine için düşük oranlarla finansman desteği sunmaya başladı. En uygun araç finansmanı hangi bankada, faizsiz kredi nasıl çekilir?

TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI TAŞIT FİNANSMANI KAMPANYASI! 

Türkiye'nin en büyük katılım bankaları arasında yer alan Türkiye Finans araç finansmanı kampanyası ile 48 ay vadeli finansman desteği sağlayacak. Hem sıfır hem de 2. el araçlar için verilen finansman desteği hakkında banka tarafından yapılan açıklamada "Araç / Taşıt Finansmanı mevduat bankacılığında taşıt kredisi olarak geçmektedir. Katılım bankacılığında bahsi geçen araç finansmanı, araç kredisinden farklı olarak katılım bankacılığı prensiplerine göre tahsis edilir" ifadelerine yer verildi. 

türkiye finans taşıt finansmanı

Türkiye Finansman Bankası taşıt finansmanı faiz oranı yüzde 1.89 olarak duyuruldu. Kredi başvuruları bankanın internet sitesi ve tüm şubeler üzerinden yapılabiliyor. 

albaraka türk taşıt finansmanı

ALBARAKA TÜRK TAŞIT FİNANMANI KAMPANYASI: SIFIR ARAÇ ALANA DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ DESTEĞİ! 

Araba sahibi olmak için Albaraka Türk üzerinden taşıt finansmanı kullanmak isteyen kişilere Albara Türk Katılım Bankası üzerinden yüzde 1.79 oranı ile finansman desteği sağlanıyor. Kredi çekmek isteyenlere 12 ay vadeli finansman paketinde % 1.79 oranı uygulanırken, 24 ay vadeli kredi paketinde faiz oranı yüzde 1.85 ve 36 ay vadeli pakette ise oran yüzde 1,90 olarak uygulanıyor. 

kuveyt türk taşıt finansmanı

KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI TAŞIT FİNANSMANI ORANI KAÇ?

Araba almak isteyen kişilere finansman desteği sunan bir diğer katılım bankası ise Kuveyt Türk olarak öne çıkıyor. Kuveyt Türk Katılım Bankası müşterilerine yüzde 1.81 oranı ile finansman desteği sağlarken bu oran üzerinden 36 ay vadeli 30 bin TL taşıt finansmanı aylık taksit tutarı 1.209,74 TL olarak gerçekleşecek. Finansman paketinde 48 ay vadeli kredi desteği sağlanıyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@