Kawasaki CEO'sundan Bitcoin ve Ethereum İçin Hamamböceği Benzetmesi: Ölmeyecekler!

Bitcoin ve Ethereum fiyatları büyük bir hızla düşmeye devam ederken kripto para piyasaları hakkında yeni bir değerlendirme de Gerber Kawasaki'nin kurucu ortağı ve CEO'su Ross Gerber tarafından yapıldı

Finans 13.12.2021 - 15:15 13.12.2021 - 15:15 Gülcan Özer

Kripto para piyasaları son dönemde içerisine girdikleri düşüş girdabından bir türlü çıkmayı başaramazken riskten kaçan yatırımcıların satışa başlaması ile düşüş daha da sertleşmişti. ABD enflasyon verisi ile son 38 senenin en yüksek enflasyon rakamının açıklanması ile düşüşte hızlanmıştı. 

ABD Merkez Bankası FED tarafından yükselen enflasyon rakamları sonrasında varlık alımlarının azaltılmaya başlanması, IMF'nin kripto para açıklaması ve yeni yasal yaptırım beklentisinin oluşması gibi etkenler kripto paradan çıkışı hızlandırdı. Yaşanan düşüşü değerlendiren Gerber Kawasaki'nin kurucu ortağı ve CEO'su Ross Gerber çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. 

KRİTPO PARA PİYASASINA KIŞ GELİYOR! BİTCOİN VE ETHEREUM DÜŞMEYE DEVAM EDER Mİ?

Gerber kripto paraları hamam böceklerine benzeterek "ölmeyeceklerini" açıkladı. Kripto paraların yıl içerisinde birkaç kez öldüğünü ancak sonrasında daha güçlü bir şekilde geri döndüklerini belirterek kendisini uzun vadeli yatırımcı olarak nitelendirdi. Kripto kışının yaklaştığını dile getiren Gerber ayı piyasının başladığına dair beklentilerin azaldığını söyledi. 

bitcoin kuru 13 aralık-1

1 BİTCOİN BUGÜN KAÇ TL OLDU?

Bitcoin yaşanan geri çekilme ile bugün 48 bin 908 dolar seviyesine kadar geri çekilirken dolar kurunda yaşanan yükselişin etkisi ile TL olarak 690 bin 891 TL seviyesine ulaştı. 

ethereum kaç tl oldu 13 aralık-1

ETHEREUM KAÇ DOLAR OLDU, 1 ETHER KAÇ USD?

Ethereum da yaşanan düşüşten olumsuz etkilendi. Bitcoin'de yaşanan düşüşe eşlik eden Ethereum düşüşünü bugüne de taşıdı ve 56 bin 795 dolar seviyesine kadar geri çekildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@