Kayıp Türk Kaptandan Günler Sonra Sevindiren Haber Geldi

İngiltere merkezli şirkete ait gemide birinci kaptan olarak görevde iken kaybolan 40 yaşındaki Erhan Seçkal'dan günler sonra sevindiren haber geldi. Seçkal, balıkçılar tarafından denizde bulundu.

Gündem 05.05.2022 - 17:10 05.05.2022 - 17:10 Gülşah Konuk Akın

Farklı ülkelerde gemide birinci kaptan olarak çalışan 40 yaşındaki Erhan Seçkal, 17 yıldan beri İngiltere merkezli Zodiac Maritime Denizcilik Şirketi’nde görev alıyor. Şirkete ait 290 metrelik yük gemisi ile 29 Nisan'da Avusturalya'dan Vietnam'a gitmek üzere açıldı. Seferin 27 Mayıs 2022'de tamamlanması beklenirken gemide beklenmedik bir gelişme yaşandı.

2 Mayıs 2022'de birinci kaptan Erhan Seçkal gemide bulunamayınca sefer durduruldu. İlk olarak Seçkal'ın kamarasına bakıldı ve burada bulanamayınca Bali'nin kuzeyinde denize düştüğü tahmin edildi. İstanbul'daki aile endişe içerisinde beklerken Kaptanın düştüğü belirlenen bölgelerde arama çalışmaları başlatıldı. 

kayıp-kaptan-bulundu

GÜNLER SONRA KAYIP KAPTANDAN MÜJDELİ HABER GELDİ
Ailenin korku ve endişe dolu bekleyişi sürerken kayıp kaptandan sevindiren haber geldi. Denizcilik Genel Müdürlüğü açıklama yaparak kaptanın balıkçılar tarafından denizde bulunduğu bilgisini paylaştı. Yapılan açıklamada: “Ramazan Bayramı günlerinde denizde mucize kurtuluş. Liberya bayraklı QUORN isimli geminin kaptanı Erhan Seçkal’ın 02.05.2022 tarihinde Bali Adası’nın yaklaşık 30 mil kuzeyinde seyir halinde iken öğlen sularında gemide bulunmadığı fark edilmiştir.

Endonezya RCC ve gemi tarafından yapılan arama faaliyetleri sonuçsuz kalırken, balıkçılar tarafından iki buçuk gün sonra denizde bulunan ve hastaneye kaldırılan Seçkal’ın durumunun iyi olduğu öğrenilmiştir” ifadelerine yer verildi.

kayıp-türk-kaptan-bulundu

DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU'NDAN DA AÇIKLAMA GELDİ
Kayıp olan 40 yaşındaki kaptan Erhan Seçkal'ın bulunmasına ilişkin açıklama yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da kaptanın Bali açıklarında bir balıkçı tarafından bulunduğunu, gerekli tedavilerin yapıldığını, durumunun iyi olduğunu ve gerekli işlemler yapıldıktan sonra Türkiye'ye geri döneceğini söyledi.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@