Kaymakamlık Yazısı Ortaya Çıktı: Aşı Yaptırmak Zorunlu Mu Olacak?

Aşı olmayanlara kısıtlama ve yasak kararları yakından takip ediliyor. Koronavirüs aşı çalışmaları tüm hızı ile devam ederken aşı randevusu alan ve aşıyı savunanlar ile aşı karşıtları sık sık karşı karşıya gelmeye devam ediyor. Aşı olmak istemiyorum diyen kişiler aşı olmayana yasak, yaptırım, para cezası ve sokağa çıkma yasağı olup olmayacağını araştırırken Serik Kaymakamlığı tarafından dağıtım yerlerine gönderilen resmi yazı gündeme adeta bomba gibi düştü.

GÜNDEM 25.06.2021 - 09:03 25.06.2021 - 09:03

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de koronavirüsle salgını ile mücadele konusunda aşılama çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor. Süreçte ülkemizde şu anda koronavirüs aşısı randevusu almak isteyen kişilere Biontech ve Sivonac aşısı için randevu verilmeye devam ediyor. 

Sosyal medya başta olmak üzere aşı karştları seslerini duyurmaya çalışırken aşı olan kişiler ile aşı olmayı kabul etmiyorum diyen kişiler arasında da şiddetli tartışmalar yaşanıyor. Aşılama sonrasında toplumsal bağışıklığın yakalanması ve bir sonraki Sonbahar'da yeniden kısıtlama kararları alınmaması adına yüzde 70 oranının yakalanması gerekiyor. Yani her 100 kişiden en az 70 kişinin aşı olması gerekiyor. 

KAYMAKAMLIK YAZISI ORTAYA ÇIKTI! AŞI OLMAYAN KİŞİLER OTELLERDE ÇALIŞAMAYACAK, İŞ BAŞVURUSU İÇİN AŞI OLMA ŞARTI ARANACAK! 

Süreçte aşı olmayan kişilere yasak ve kısıtlama konusu da tartışma konusu olurken Serik Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu imzası ile yayımlanan yazı gündeme bomba gibi düştü. Daha öncede bazı özel bankaların ve zincir mağazaların benzer yazıları ortaya çıkarken ilk defa resmi bir kurumdan böyle bir metin yayımlanması da "aşı zorunlu mu olacak?" tartışmalarını yeniden alevlendirdi. 

Kaymakam Kurdoğlu imzalı yazıda; "Yeni varyantların da etkisiyle tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen Covid-19 salgınının yayılmasını engellemek ve turizm faaliyetleri üzerine olumsuz etkisini önlemek amacıyla ilçesizde bulunan tüm otellerde koronavirüs aşısı yapılmamış olan kişilerin calıştırılmaması amacıyla ilçemizde bulunan tüm otellerde Covid-19 aşısı yapılmadan işe başlatılmaması büyük önem arz etmekte olup, sürecin otel yönetimleri tarafından titizlikle takip edilerek gereğinin yapılması gerekmektedir. Yazımızın bölgemizde bulunan tüm otellere tebliği hususunda gereğini önemle rica ederim" ifadelerine yer verildi. 

OTELLERDE COVİD-19 AŞISI OLMAYAN KİŞİLER İŞE GİDEMEYECEK, YENİ İŞ BAŞVURUSU YAPAN KİŞİLERDEN AŞI OLMAYANLAR İŞE ALINMAYACAK! 

Resmi yazı kapsamında Antalya'nın gözde tatil beldeleri arasında yer alan ve çok sayıda otele ev sahipliği yapan Serik'te çalışmak isteyen kişilerin aşı olmaları zorunlu tutulmuş oldu. Hatırlanacağı üzere daha öncede bazı özel bankalar ve zincir mağazalarda personellerine aşı olmaları yönünde mesajlar atmış, aşı olmayan kişilerin banka binaları ve zincir market mağazalarına alınmayacağı yönünde uyarılarda bulunulmuştu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@