Kaymakamlıklar Ödeyecek! Anne, Baba, Çocuklara 21 Farklı Nakit Yardım Desteği

Eylül ayında kaymakamlıklar başta olmak üzere çok sayıda kurum tarafından nakit yardım ödenecek. Vatandaşların başvuru yapabileceği nakit yardım destekleri haberimizde.

Finans 11.09.2021 - 10:03 11.09.2021 - 10:03 Mustafa KARAGÖZ

Bilindiği üzere devlet tarafından sağlanan çok sayıda nakit yardım bulunuyor. Çeşitli kurumların aracılık ettiği nakit yardımlar için vatandaşların şahsen başvuru yapmaları gerekiyor. 

KAYMAKAMLIKLAR TARAFINDAN SAĞLANAN NAKİT YARDIMLAR

Devletin vatandaşlara sağladığı nakit yardımların çok önemli bir kısmı kaymakamlıklar bünyesinde faaliyet gösteren sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları tarafından sağlanıyor. Ödemeler aylık 2 aylık ve 3 aylık dönemlerle yapılabiliyor. Vatandaşlar için nakit yardım ödemeleri içinde bulunulan zor duruma göre yapılıyor. 

Peki vatandaşlar hangi alanlarda yardım alabilirler?

Kaymakamlıklar tarafından sağlanan desteklerin önemli bir bölümü ekonomik olarak zayıf olan ailelerin içinde bulundukları zor durumdan kurtulmaları için sağlanır. Bunun dışında hasta olan, hasta yakınına bakan, engelli durumda bulunan, faturalarını ödeyemeyen, çocuğu okula gidecek olan aileler için nakit yardım destekleri sağlanır. 

Tüm Liste

Doğum yardımı

Muhtaçlık aylıkları

65 yaş üstü yaşlılık maaşları

Kira yardımı

Çocuk yardımı

Dul kadınlar için nakdi yardımlar

Sosyal destek yardım ödenekleri

Eşi cezaevinde bulunan kadınlara verilen maaş

Eğitim destekleri

Engelli bireylere verilen maaş

Evde bakım parası

Doğal afet yardımları

Şartlı gebelik kapsamında verilen maddi yardımlar

Yakacak destekleri

Kıyafet yardımları

Şartlı sağlık yardımları

Tıbbi malzeme yardımları

Bebek maması ve bezi yardımları

Yatalak hastalar için hasta bezi yardımı

Elekttik Tüketim Desteği

DESTEKLERİ ALMAK İÇİN NELER YAPILMASI GEREKİYOR?

Vatandaşların destekleri almaları için her bir ödeme için ayrı ayrı bildirilen başvuru şartlarını öğrenmeleri gerek. Kendi yaşadıkları il sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı ile ilçelerinde yer alan kaymakamlıklarda bulunan ilçe sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından hem tüm detaylar öğrenilebilir hemde başvurular şahsen yapılabilir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@