Kayseri Kocasinan Belediyesi Konut İmarlı İki Arsayı İhaleyle Satışa Çıkardı

Kayseri Kocasinan Belediye Başkanlığı tarafından yayınlanan ilana göre belediye mülkiyetinde bulunan iki adet konut imarlı arsanın ihale ile satılacağı açıklandı.

Kayseri Kocasinan Belediyesi Konut İmarlı İki Arsayı İhaleyle Satışa Çıkardı

Belediyeler tarafından taşınmaz satışlarına devam ediliyor. Belediyeler kendi mülkiyetlerinde bulunan taşınmazları satışa çıkararakm bütçelerine ek kaynak yaratma yolunu tercih ediyorlar. Gayrimenkul yatırımı yapmak için fırsat arayanlar ise bu imkanı değerlendirerek kazançlı bir yatırım yapabiliyor. Bu şekilde her iki taraf biçin de kazançlı bir ticaret yapılabiliyor.

Son olarak taşınmaz satışı ilanı yayınlayan belediye Kayseri Kocasinan Belediyesi oldu. Belediye tarafından yayınlanan ilana göre iki adet arsanın satışı yapılacak. Bu arsa satışını cazip kılan ise arsaların konut imarlı olması oldu. Konmut projeleri için de uygun olan bu arsaların satış ihalesine büyük bir ilgi olması bekleniyor.

ARSA SATIŞ İHALESİ BİLGİLERİ AÇIKLANDI

Kayseri Kocasinan Belediyesi tarafından satışı yapılacak olan iki adet konut imarlı arsa için 31 Ağustos 2021 Salı günü ihale yapılacak. İhale Kayseri Kocasinan Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'nda belediye encümenince yapılacak. İhalede kapalı teklif usulü uygulanacak Katılımcılar ihale tekliflerini kapalı zarf ile ihale komisyonuna ulaştıracaklar.

MUHAMMEN BEDELLER AÇIKLANDI

Kayseri Kocasinan Belediyesi tarafından satışa çıkarılan iki adat konut imarlı arsa için muhammen bedeller belirlendi. Buna göre Şeker Mahallesi'nde bulunan 12.839 metrekarelik konut imarlı arsanın muhammen bedeli 7 Milyon TL olarak açıklandı. Bu arsa için teklif vermek isteyecek katılımcılar geçici teminat bedeli olarak 210 Bin TL ödeme yapacaklar.

Kocasinan Belediyesi'nin satışa çıkardığı ikinci arsa ise Pervane Mahallesi'nde bulunuyor. Konut imarlı olan bu arsanın büyüklüğünün ise 12.298 metrekare olduğu bildirildi. Bu arsa için de 14 Milyon TL tutarında muhammen bedel belirlendi. İhaleye katılan gerçek veya tüzel kişiler bu arsa için 420 Bin TL geçici teminat bedeli ödemeleri gerekecek.

belediye arsa satış ihalesi

İHALEYİ KAZANACAKLAR ÖDEMEYİ NASIL YAPACAKLAR?

Kayseri Kocasinan Belediyesi arsa satış ihalesini kazananların ödemeyi hangi şartlarda yapacaklarını açıkladı. Buna göre ihaleyi kazananlar peşin olarak ödeme yapıp borcun tamamını kapatabilecekleri gibi taksitli ödeme seçeneğini de kullanabilecekler.

İhaleyi kazanan gerçek veya tüzel kişiler taksitli ödeme seçeneğini kullanmak isterlerse ihale bedelinin yüzde 20'sini peşin geri kalan kısmı ise 10 eşit taksitte ödeyebilecekler.

SONRAKİ HABER