Kayseri Melikgazi Kentsel Dönüşüm Projesi Çalışmaları Devam Ediyor

Yürütülen titiz çalışmanın ardından beklendiği üzere Kayseri Melikgazi kentsel dönüşüm projesine start verildi. Proje kapsamında 372 adet konut ve 27 adet dükkan inşa edilecek. 

Kentsel Dönüşüm 14.05.2018 - 18:00 15.07.2021 - 00:21 Serhat Karaman

Yürütülen titiz çalışmanın ardından beklendiği üzere Kayseri Melikgazi kentsel dönüşüm projesine start verildi. Proje kapsamında 372 adet konut ve 27 adet dükkan inşa edilecek. 

Temel Atma Töreni GerçekleştirildiAralarında Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve Kayseri Milletvekilleri ve Ak Parti il - ilçe başkanlarının da yer aldığı çok sayıda katılımcı ile temel atma töreni gerçekleştirildi.Törende konuşma yapan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Bugün Kazım Karabekir semtinde 372 dairenin temelini atıyoruz. TÜİK verilerine göre emlak değeri açısından en çok alım satım yapılan 10. İlçe olarak tespit edilmiştir. Bu çalışmalarımızın en büyük göstergesidir. Şimdiye kadar 6038 daire inşa ettik.Kazım Karabekir Mahallesi bu kentsel dönüşüm ile sosyal, ekonomik ve toplumsal değişime uğrayacaktır. Belediyemiz 2017 yılında 23 ihale ile 42 bloktan oluşan toplam 1905 daire ve 43 dükkânın yapım işini ihale ettik. Kentsel dönüşüm için yeni binalar yapıyoruz. Semt pazaryeri ile Çok amaçlı parklar yapıyoruz. Yani Kazım Karabekir artık eski Kazım Karabekir Mahallesi değildir. Hayırlı olsun!Burada olduğu gibi hizmetler zincirini tamamlayarak, her hafta bir tesisimizi bölge halkının hizmetine sunuyoruz” dedi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ise açılış töreninde yapmış olduğu konuşmada  “Her hafta bir açılış veya temel atma töreni ile şehrimizin güzelleşmesi açısından çok önemli Kayseri Belediyeciliği örnek bir belediyecilik sergilemektedir.Kalitesi düşük yapılardan yaşam kalitesi daha yüksek daha modern ve konforlu binalar inşa edilmektedir. Melikgazi Belediyesinin geleceği bugün yaşatmaktadır. 20 yıl önce gecekondu olan semtler şimdi prestij semtlere dönüşmektedir. Yeni bir belediyecilik modeli oluşturan ve örnek gösterilen Türkiye’de Referans Belediye olarak bilinen Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı kutluyorum”TOKİ haberleri, emlak haberleri, konut projelerive satış duyurularından anında haberdar olmak için uygulamamazı indirebilirsiniz…Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZKaynak: emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@