Kazandıran Haftalık Hisse Önerileri! Borsa İstanbul'da 4-8 Nisan Haftasın Al Ve Sat Alarmı Veren Hisse Senetleri!

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi’nde 4-8 Nisan haftasının heyecanı yaşanıyor. Bu hafta hangi hisse önerileri yapıldı? Hangi hisse senetleri önerildi? Hangi pay senetleri için al tavsiyesi verildi?

Finans 03.04.2022 - 18:08 03.04.2022 - 18:08 Engin Uzunoğlu

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi yatırımcıların ana odağı olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz işlem haftasında borsa yatırımcıları çok ciddi kazançlar ile karşılaşma imkanı bulabildiler. Yatırımcılara kazandıran Borsa İstanbul için yeni haftaya dair veriler merak edilmeye başladı. Yeni haftada borsada hangi hareketler bekleniyor? Borsa İstanbul’da hangi hisse senetleri için sat alarmı verildi? Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi’nde 4-8 Nisan haftasında al tavsiyesi verilen haftalık hisse önerileri nelerdir? 

AHLATCI YATIRIM HİSSE ÖNERİLERİ GEÇEN HAFTA KAZANDIRDI

Türkiye’nin önemli yatırım şirketlerinden birisi olan Ahlatcı Yatırım tarafından her hafta haftalık hisse önerileri yayınlanıyor. Borsa yatırımcıları yatırım tavsiyesi olmayan bu hisse önerilerini takip ederek tüm riskleri göze alıp kazançlı çıkabiliyorlar. Geçtiğimiz hafta Ahlatcı Yatırım tarafından önerilen INDES, KARSN, LOGO ve VESBE pay senetlerinin tamamı hedef fiyat aralıklarına ulaşmayı başardılar. KARSN yüzde 21, Logo yüzde 7,2 oranında kazanç imkanını yatırımcılara sundu.

Geçtiğimiz hafta XU100 yüzde 3,50 değer artışı ile haftayı kapattı. Ahlatcı Yatırım tarafından önerilen hisse senetlerinin ortama kazancı ise yüzde 5,57 oldu. Bu şekilde Ahlatcı Yatırım’ın hisse önerileri ortalama olarak Borsa İstanbul’un değer artışından daha yüksek bir kazanç skalasına ulaşmayı başarmayı sağladı. 

HAFTALIK HİSSE ÖNERİLERİ 4-8 NİSAN HAFTASI

Yeni haftanın haftalık hisse önerilerini açıklamadan önce hisse önerileri listesi hakkında bilgi veren Ahlatcı Yatırım bir önceki hafta listede yer alan INDES, KARSN, TURSG ve VESBE hisse senetlerinin listeden çıkarıldıklarını duyurdu. Bunların yerine ise listeye KOZAL, ULKER, PETKM ve GARAN hisse senetleri haftalık hisse önerileri olarak eklendi. Ayrıca LOGO hisse senedinin de listede yer almaya devam edeceği bildirildi.

Not: Haberimizde yer alan tüm değerlendirmeler yatırım önerisi olarak dikkate alınmamalıdır. Buradaki değerlendirmeler ilgli yatırım şirketine ait olup büyük bir risk içermektedir. Bu haberde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@