KDV, ÖTV Dahil En Ucuz Sıfır Araç Fiyatı 177 Bin Liraya Düşecek! Tata Tiago Otomobil Fiyatlarını Alt Üst Edecek

Araç fiyatlarına yeni indirim darbesi Tata Tiago tarafından vurulacak. Rekor kıran araç fiyatları sonrasında ucuz araba sahibi olmak isteyenler için yeni markalar Türkiye pazarına giriş yapıyor.

Finans 11.05.2022 - 11:55 11.05.2022 - 11:58 Gülcan Özer

Döviz kurunda yaşanan yükseliş, üretimde yaşanan sorunlar ve sıfır araç stok sorunu gibi etkenler araç fiyatlarını yukarıya taşımaya devam ediyor.  Şişen fiyatlar sonrasında pek çok kişi araç sahibi olmak için indirim beklentisi ile alıma ara verirken talepte yaşanan düşüş bile fiyatları indirmeye yetmemişti. 

Süreçte son olarak Rusya ile Ukrayna arasında patlak veren savaş nedeni ile sıfır araç üretimi yeni darbe yemiş, pek çok tedarik sorunu nedeni ile araç üretiminin belirlenen takvimin altına indiği, sıfır araç bekleme süresinin yine uzattığı ilan edilmişti. Yapılan açıklamalar sonrasında Mayıs ayı sıfır araç fiyatları için beklenen kampanyalar hayal kırıklığı yaratmış, araç fiyatlarında fahiş zamlar bahar indirimi bekleyen kişileri üzmüştü. 

TATA TİAGO TÜRKİYE OTOMOTİV PAZARINA EFSANE GİRİŞE HAZIRLANIYOR! 

Sıfır araç fiyatlarında yaşanan rekor yükselişler diğer ülkelerde satılan ekonomik araç markalarının Türkiye'ye olan ilgilerini arttırdı. Bu markalar arasında öne çıkan TATA Türkiye fiyatları ile fırtınalar estirmeye hazırlanırken ünlü markanın Tiago modeli ile sıfır araç almak isteyen kişilere sunacağı ekonomik fiyat merak konusu olmuştu. 

tata tiago 1

Türkiye 'de şu anda 250 bin liranın altına sıfır araç modeli kalmazken eskiden orta direğe hitap eden çok sayıda modelin fiyatının 500 bin liranın üzerine çıkması tepki çekmişti. Hyundai Asya piyasasında sattığı pek çok ucuz modeli Türkiye pazarına getirmezken Hindistan pazarının lider markası olan TATA ise Türkiye pazarına efsane bir giriş yapmaya hazırlanıyor. 

tata tiago 2

Otomobil sektörü kulislerinde konuşulan iddialara göre TATA markası Türkiye pazarına girmek için düğmeye bastı. Ünlü markanın en çok satılan modelleri arasında yer alan Tiago modeli Hindistan pazarında tüm vergiler dahil 95 bin liraya satılırken bu aracın Türkiye pazarında ÖTV ve KDV dahil satış fiyatının maksimum 177 bin lira olacağı belirtiliyor. 

TATA TİAGO TEKNİK ÖZELLİKLERİ NELER?

TATA'nın en iyi fiyat performans modeli olarak lanse edilen araç 1199 cc'lik motorla 72 beygirlik güç üretimine sahip. Araçta klima standart özellik olarak sunulurken 5 koltuk kapasitesine sahip olan araçta yolcu ve sürücü hava yastığı özellikleri de bulunuyor. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@