KDV Ve Emlak Vergisi Ödenmiyor! Milli Emlak'tan İstanbul Kartal'da İhaleyle Satılık Konut İmarlı Arsa!

Milli Emlak tarafından bir ilan yayınlanarak İstanbul’un Kartal ilçesinde konut imarlı arsa satışı yapılacağı açıklandı. Milli Emlak kaç TL fiyatla İstanbul’da arsa satıyor? 

Emlak Haberleri 06.06.2022 - 00:36 06.06.2022 - 00:36 Engin Uzunoğlu

Türkiye’de son dönemlerde konut imarlı arsalara dair büyük bir ilgi uyandı. Arsa maliyetlerindeki artış nedeniyle Milli Emlak tarafından yapılan arsa satış ihaleleri sıklıkla araştırılmaya başlandı. İstanbul Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Anadolu Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı resmi ilan ile arsa satış ihalesi duyurusu yaptı. 

MİLLİ EMLAK’TAN İSTANBUL'DA SATILIK ARSA

İstanbul Anadolu Yakası Milli Emlak Dairesi tarafından verilen bilgilere göre İstanbul’un Kartal ilçesinde Çavuşoğlu Mahallesi’nde bir arsa satışa çıkarıldı. Arsanın 723 metrekare büyüklüğünde olduğu bildirilirken imar duırumu konut imarı ve kısmen park alanı olarak açıklandı. 

TAHMİNİ SATIŞ BEDELİ AÇIKLANDI

Satışa çıkarılan arsa için muhammen bedel açıklaması da yapıldı. Buna göre arsanın tahmini bedelinin 3 Milyon 619 Bin 500 TL olduğu belirtildi. Arsa satış ihalesine katılarak arsayı satın almak için teklif verecek olanların ihale tarihinden önce 723.900 TL tutarındaki geçici teminat bedelini ödemeleri gerektiği açıklandı. 

21 HAZİRAN'DA ARSA SATIŞ İHALESİ YAPILACAK

İstanbul Anadolu Yakası Milli Emlak Dairesi yapılacak arsa satış ihalesinin 21 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirileceğini duyurdu. Bu arsa satış ihalesinde açık teklif usulü uygulanacağı ve arsanın satışının bu şekilde gerçekleştirileceği bildirildi.

EMLAK VERGİSİ VE KDV ÖDENMİYOR

Yapılacak olan arsa satış ihalesi ile alakalı olarak ödeme bilgileri de paylaşıldı. Buna göre ihaleye katılım arsayı satın alma hakkı elde eden gerçek veya tüzel kişiler bu arsa için 5 yıl süre ile emlak vergisi ödemeyecekler. Ayrıca satışı yapılacak bu arsa KDV’den, satış ve devir işlemleri sırasında düzenlenen belgeler vergi, resim ve harçtan muaf olduğu açıklandı. 

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@