Keçiören İçin Kentsel Dönüşüm Müjdesi Geldi: Planları Bakanlık Hazırlayacak!

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, kentsel dönüşüm çalışmaları için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile bir araya geldi. Keçiören kentsel dönüşüm son durum ne?

Emlak Haberleri 27.12.2021 - 07:07 27.12.2021 - 07:07 Gülcan Özer

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile bir araya gelen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok Keçiörenlilere kentsel dönüşüm müjdesi verdi. Bina yaşı son derece yüksek olan Keçiören'de kentsel  dönüşüm yakından takip edilirken Keçiören Kentsel Dönüşüm Projesi planları için bakanlık devreye girdi. 

Resmi sosyal medya hesabı üzerinden görüşme sonrasında açıklamalarda bulunan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok Keçiören'de yaşanan patlama olayını hatırlatarak kentin eskidiğini ve acilen yenilenmeye ihtiyaç duyduğunu söyledi. Başkan Altınok, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile bu konu hakkında görüştüklerini ve eskiyen kenti acilen yenileyeceklerini duyurdu. 

KEÇİÖREN KENTSEL DÖNÜŞÜM PLANLARI, ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TARAFINDAN HAZIRLANACAK! 

İkili görüşme sonrasında açıklama yapan Başkan Altınok, Keçiörenlilere müjde diyerek "Kentsel dönüşüm planlarımız sürekli engelleniyor fakat Keçiören’in %90’ı bizden kentsel dönüşüm istiyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sn. Murat Kurum Bey ile görüştük, talimatı verdi kendisi" diyerek Keçiören'in kentsel dönüşüm planlarının bakanlık tarafından hazırlanacağını söyledi. 

turgut altınok murat kurum görüşmesi

Geride bıraktığımız günlerde Keçiören'de kentsel dönüşüm bekleyen bir binada meydana gelen patlamayı hatırlatan Başkan Altınok 3 kişinin hayatını kaybettiğini belirterek söz konusu ölümün patlamadan değil binanın eski olmasından kaynaklandığını dile getirdi. Hiçbir şeyin insan canından daha kıymetli olmadığını belirten Başkan Altınok aynı zamanda Bakan Kurum'un bir caddenin düzenlenmesi için de talimat verdiğini söyledi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Keçiören Belediyesi arasında yapılan görüşmede sıfır atık ve Keçiören Millet Bahçesi projeleri de konuşulan konular arasında yer aldı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@