Kefilsiz, Belgesiz 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Kampanyasını Duyanlar Akbank Şubelerine Koşuyorlar

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilere Akbank tarafından 3 ay taksit ertelemeli ihtiyaç kredisi veriliyor. Peki Akbank 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisini hangi koşullarda veriyor?

Finans 26.09.2021 - 20:57 26.09.2021 - 21:02 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de yaşanan ekonomik gelişmeler neticesinde vatandaşların bir kısmının bütçelerinde derin açıklar meydana geldi. Yüksek enflasyon ve pandeminin ekonomiye etkileri ile bazı vatandaşlar ekonomik olar zor bir dönemden geçmeye başladılar. Bu zorlu süreçte ise ek kaynak arayışların vatandaşların bir numaralı ekonomi gündemi haline geldi. Bundan dolayı da ihtiyaç kredisi kampanyalarına yönelik büyük bir ilgi doğdu.

AKBANK 3 AY ERTELEMELİ İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI

Uygun koşullarda ihtiyaç kredisi veren bankalar en çok tercih edilen finans kuruluşları arasında yer almaya başladılar. Akbank da önemli bir ihtiyaç kredisi kampanyası duyurusu yaptı. Buna göre müşteriler Akbank'tan uygun mali şartlarla 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi kullanabiliyorlar. Bu ihtiyaç kredisini kullanan müşteriler mali olarak rahatladıktan sonra ihtiyaç kredisi geri ödemelerine başlayabiliyorlar.

AKBANK 3 AY ERTELEMELİ İHTİYAÇ KREDİSİ NASIL KULLANILIR?

Akbank tarafından yapılan açıklamaya göre 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi kullanmanın koşulları açıklandı. Buna göre müşteriler Akbank şubelerinden, Akbank Telefon şubesinden, Akbank Mobil'den kredi başvurusu yapabiliyorlar. Ayrıca internet üzerinden de belgesiz olarak kredi başvurusu yapılıp kullanılabiliyor. 

KREDİ VADE SÜRELERİ NE KADAR?

Akbank tarafından açıklanan 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında müşteriler bu imkandan yararlanırken en fazla kaç ay vade ile ihtiyaç kredisi kullanabileceklerini merak ediyorlar.  50 Bin TL'nin altındaki ihtiyaç kredileri 36 ay, 50 Bin TL'nin üstündeki ihtiyaç kredileri ise 24 ay vade ile kullanılabiliyor. Bu vade sürelerinin üzerine BDDK karaı nedeniyle çıkılamıyor. 

AKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI 

Akbank tarafından verilen ihtiyaç kredisinin maliyet hesaplamaları bankanın örnek maliyet tablosu ile belli oldu. Buna göre kredi miktarı, vade süresi gibi değişkenlerden dolayı farklı kredi faizleri uygulanıyor. 36 ay vadeli 15 Bin TL ihtiyaç kredisi aylık 1,78 faizle verilirken 24 ay vadeli 15 Bin TL ihtiyaç kredisi aylık 1,82 faizle veriliyor. 

akbank ihtiyaç kredisi maliyet hesaplaması

Akbank'tan 36 ay vadeli 25 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,62 faizle kredi veriliyor. Aynı miktarda kredi 24 ay vade ile kullanıldığında aylık 1,68 kredi faizi uygulanıyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@