Ana Sayfa EMLAK HABERLERİ 17 Mayıs 2018

Kelepir Ev Almak İsterken 10 Bin Lirasından Oldu, Kapora Verirken Dikkat!

Son günlerde internetten yayımlanan kelepir ev ilanları artış gösterirken bu ilanlara başvuruda bulunurken dolandırıcıların hedefi olmamak adına son derece dikkatli davranılması gerekiyor. İstanbul'da yaşanan olayda kelepir ev almak isteyen kişi 10 bin lirasından oldu. 
2018-05-17T22:37:16+00:00 Emlak 365 | Emlak Haberleri ve Yeni Konut Projeleri
Kelepir Ev Almak İsterken 10 Bin Lirasından Oldu, Kapora Verirken Dikkat!
Kelepir Ev Almak İsterken 10 Bin Lirasından Oldu, Kapora Verirken Dikkat!

Kelepir Ev Alayım Derken 10 Bin Lirasından Oldu 

İstanbul’da yaşanan olayda kelepir ev almak isteyen kişi internetten bulduğu ilana başvuruda bulundu. Yaptığı pazarlık ile evi istediği fiyata düşüren kişi evi almak için emlakçıya 10 bin lira kapora verdi. Ancak iddiasına göre aradan geçen uzun süreye rağmen hem evin tapusunu üzerine alamadı hem de kapora olarak verdiği 10 bin lirasını geri alamadı.

Emlakçı Kaporamı Geri Vermiyor 

Beylikdüzü’nde beğendiği evi almak için para ödeyen Sefa Çalışkan aradan geçen zamana rağmen ne yazık ki evin tapusunu üzerine alamadığı nedeni ile ödediği 10 bin liralık kaporasını geri istedi. Ancak emlakçı hem kaporayı geri vermedi hem de evin satışını gerçekleştirmedi.

Evi Almaktan Vazgeçmek 

İddiaların karşı tarafında yer alan emlakçı ise alıcı tarafın satıştan vazgeçtiğini bu nedenle de kapora iadesinin söz konusu olmadığını dile getirdi. Bilindiği üzere alıcı tarafın evi almaktan vazgeçmesi durumunda emlakçı kapora iadesi yapmıyor. Kaynak: emlak365.com

Emlak haberleri, TOKİ satış duyuruları, konut projeleri, kentsel dönüşüm, konut kredisi ve ekonomi haberleri için emlak365.com sitemizi takip edebilir, mobil uygulamalarımızı indirerek anlık bildirimlerle haberlerimizi daha kolay takip edebilirsiniz.

Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?